با مزایای حسگر زیست فعال ساعت هوشمند سامسونگ آشنا شوید


چرا اندازه گیری ترکیب بدن مهم است؟ ترکیب بدنی یکی از مهم ترین شاخص های سنجش آمادگی جسمانی ورزشکاران است و شاید جالب باشد که بدانید افرادی که حجم عضلانی بیشتری دارند در برخی از ورزش ها (مانند بسکتبال و شنا) موفق ترند. اما آنهایی که عضلات کمتری دارند در ورزش های دیگر (مانند فوتبال و دوچرخه سواری) عملکرد بهتری دارند.

حسگر فعال زیستی، جریان‌های ریز را به بدن می‌فرستد تا ترکیب مواد بدن مانند مقدار ماهیچه، چربی و آب را اندازه‌گیری کند. این سیگنال‌ها هنگام عبور از بافت‌های چربی با مقاومت مواجه می‌شوند که حسگر زیست فعال می‌تواند ترکیب دقیق بدن را اندازه‌گیری کند.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن با سلامت فیزیولوژیکی شما مرتبط است. به عنوان مثال، چربی زیاد بدن یکی از علل اصلی بیماری های قابل پیشگیری مانند دیابت، مشکلات قلبی و فشار خون بالا است.

طبق مقاله ای که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شده است، ترکیب بدن ایده آل برای مردان و زنان بسته به سن متفاوت است. به همین دلیل، تجزیه و تحلیل پیوسته ترکیب بدن با حسگر زیست فعال می تواند ابزار ارزشمندی برای نظارت بر سبک زندگی و بهبود عادات باشد.

اگر ورزشکار هستید، نتایج حسگر زیست فعال برای شما بسیار مفید است. زیرا به شما کمک می کند تا تاثیر رژیم غذایی و ورزش خود را بسنجید و با برنامه ریزی صحیح به سطح بالاتری از عملکرد ورزشی حرفه ای برسید.

چگونه از حسگر زیست فعال در ساعت های هوشمند گلکسی واچ سامسونگ استفاده کنیم؟

ساعت های هوشمند مجهز به حسگرهای زیست فعال سنجش سلامت و تناسب اندام کاربر را بسیار آسان می کند. شما می توانید اهداف شخصی خود را تعیین کنید و نکات و پیشنهادات متناسب با نیازهای خود را دریافت کنید تا سلامت خود را بهبود ببخشید و ببینید تا چه حد در جهت اهداف خود پیشرفت می کنید.