با عرضه هدست واقعیت ترکیبی HTC Vive XR Elite، HTC قبلاً برای اپل خط و نشان کشیده است.


بقیه مشخصات XR Elite قابل احترام است، اما برای هدستی که در سال 2023 عرضه می شود، چندان چشمگیر نیست. نمایشگر این هدست وضوحی در حدود 2K در هر چشم دارد، میدان دید 110 درجه ای را ارائه می دهد و به تازه سازی 90 هرتز می رسد. نرخ. هدست جدید HTC از 12 گیگابایت رم و 128 گیگابایت فضای ذخیره سازی و پردازنده Qualcomm Snapdragon XR2 استفاده می کند. این پردازنده را قبلا در هدست متا کوئست 2 که در سال 2021 عرضه شد دیده بودیم.

هدست واقعیت ترکیبی XR Elite مجهز به چهار دوربین با زاویه دید عریض است و از طریق این دوربین ها حرکات دست کاربر را ردیابی می کند. XR Elite همچنین دارای یک جفت کنترل حرکت است که از نظر طراحی شبیه به کنترلر Vive Focus 3 است.

هدست XR Elite نیز به یک سری ویژگی های غیر معمول مجهز شده است. برای افرادی که از عینک استفاده می کنند، XR Elite دارای گزینه تنظیم دیوپتر لنز است که امکان استفاده از هدست را بدون عینک فراهم می کند. اچ تی سی می گوید هدست آن از یک باتری در پشت استفاده می کند که حدود دو ساعت شارژ می شود. در صورت تمایل می توانید باتری را تعویض کرده و مدت زمان بیشتری از هدست استفاده کنید.

XR Elite دارای یک باتری ثانویه داخلی است که هدست را تا 10 دقیقه تغذیه می کند. به این ترتیب می توانید بدون نگرانی از خاموش شدن دستگاه، باتری را تعویض کنید. Vive Focus 3 همچنین دارای یک باتری قابل تعویض بود، اما هدست در هنگام تعویض باتری خاموش می شد. هدست جدید اچ تی سی از طریق درگاه USB-C شارژ می شود و کنترلرهای این محصول نیز قابل شارژ هستند و تا 10 ساعت دوام دارند.