با این هدست دید با اشعه ایکس محتویات جعبه ها و اشیاء پشت موانع را ببینید


اگر دید با اشعه ایکس یکی از فانتزی های دوران کودکی شماست، اکنون می توانید مانند سوپرمن از آن استفاده کنید. این فناوری پیشرفته به شما امکان می دهد حتی پشت موانع را ببینید.

محققان MIT دستگاهی شبیه به هدست هولولنز مایکروسافت به نام X-AR طراحی کرده اند که به کاربران اجازه می دهد ببینند پشت موانع چه چیزی وجود دارد.

خوشبختانه استفاده از اشعه ایکس مضر نیست. این فناوری در واقع سیگنال های رادیویی را برای یافتن موارد برچسب گذاری شده با برچسب های شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) ارسال می کند. سپس این آیتم ها به صورت یک تصویر هولوگرافیک ظاهر می شوند و از نظر تئوری به کاربر اجازه می دهند آنچه را که به دنبال آن است سریعتر پیدا کند.

فاضل ادیبمحقق اصلی پروژه هدست Vision اشعه ایکس و دانشیار مهندسی برق و علوم کامپیوتر در MIT می گوید:

هدف هدست X-AR قطعاً فقط تحقق فناوری‌های کتاب مصور مانند سوپرمن نیست. ایده این است که کارگران انبار و خرده فروشان از این فناوری برای یافتن اقلام در انبارهای وسیع استفاده کنند. ابتدا کاربر از طریق منوی شناور به جستجوی آیتم مورد نظر می پردازد و پس از انتخاب و حتی اگر شی مورد نظر در پشت مجموعه ای از جعبه ها و اشیاء دیگر قرار داشته باشد، با مسیری از ردپای مجازی که در صفحه نمایش داده شده است، مکان آن را پیدا می کند. زمین

به گزارش Futurism، ​​هدست X-AR در طول آزمایش توانست اجسام با ابعاد حدود چهار اینچ را شناسایی کند و در 96 درصد موارد کاربر را به درستی به مقصد مورد نظر هدایت کند.

اگر دسته ای از لباس ها روی هم انباشته شده اند، هدست X-AR به شما کمک می کند تا لباس مورد نظر خود را به راحتی در میان آنها پیدا کنید. محققان همچنین تصور می‌کنند که این فناوری به تکنسین‌ها کمک می‌کند ابزارها یا قطعات دقیقی را برای کارهای مختلف انتخاب کنند.

نسخه اولیه X-AR می تواند اجسام را تا فاصله حدود سه متری تشخیص دهد و سرعت آن چندان بالا نیست، اما در هر صورت می تواند گام بسیار مهمی در فناوری واقعیت افزوده باشد.

رانویر چاندرامدیر تحقیقات صنعتی مایکروسافت که در این مطالعه حضور نداشت می گوید:

هدست جدید محققان MIT قطعا یک نوآوری جدید است که کارگران در آینده می توانند از آن برای ارائه سطح بالاتری از کارایی استفاده کنند.