با استعفای صدها کارمند توییتر، هشتگ #RIPTwitter ترند شد


الون ماسک او چند روز پیش در ایمیلی شبانه به کارمندان توییتر گفت که باید با امضای فرم آنلاین خود را متعهد به “فرهنگ سخت کوشی” کنند، در غیر این صورت باید از کارکنان این شبکه اجتماعی حذف شوند. ماسک به کارمندان گفته بود که تا ساعت 17:00 به وقت محلی (امروز صبح به وقت تهران) فرصت دارند تا با شرایط جدید موافقت کنند.

بر اساس گزارش Verge، صدها کارمند توییتر با امضا نکردن فرم آنلاین ایلان ماسک از این شبکه اجتماعی خداحافظی کرده اند. توییتر گفت که امضا نکردن فرم به معنای استعفا است. هنوز آمار دقیقی از تعداد کارکنانی که استعفا داده اند نمی دانیم، اما بررسی های اولیه حاکی از آن است که تعداد آنها به چند صد نفر می رسد. ماسک اخیرا چندین هزار کارمند توییتر را اخراج کرد.

ایلان ماسک در توییتی اعلام کرد که نگران استعفای کارمندان نیست، زیرا بهترین ها در توییتر خواهند ماند و به رشد این شبکه اجتماعی کمک خواهند کرد.

اسکرین شات پرطرفدار هشتگ RIPTwitter

استعفای تعدادی از کارکنان توییتر باعث شده تا تعداد زیادی از کاربران این شبکه اجتماعی آینده روشنی را برای توییتر متصور نباشند. نیویورک تایمز در گزارشی اختصاصی می نویسد که توییتر در ساعات منتهی به ضرب الاجل الون ماسک با ماسک و کارمندان کلیدی جلسه ای برگزار کرد تا آنها را متقاعد کند که در شرکت بمانند.

مقالات مرتبط:

همزمان با استعفای کارکنان توییتر، هشتگ #RIPTwitter (باشد که روح توییتر در آرامش باشد) در این شبکه اجتماعی ترند شده است. تعدادی از کاربران توییتر گفته اند که اینستاگرام و ماستودون (Mastodon) در حال مهاجرت هستند و دیگران عمیقاً نگران آینده توییتر هستند.

توییتر از زمان امضای قرارداد با ایلان ماسک شاهد تغییرات بزرگی بوده است. ماسک ابتدا مدیران سطح بالا را اخراج کرد و سپس به طراحی مجدد سرویس اشتراک توییتر آبی پرداخت تا همه کاربران بتوانند تیک آبی دریافت کنند. حواشی اطراف تیک آبی هشت دلاری باعث شد این ویژگی موقتاً از دسترس خارج شود.