بایننس در حال سازماندهی کنسرسیومی برای بازگرداندن اعتماد به بازار ارزهای دیجیتال است


بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان از نظر حجم تراکنش است. این شرکت قصد دارد کنسرسیومی از شرکت های رمزنگاری تشکیل دهد که هدف اصلی آن بازگرداندن اعتماد به صنعت کریپتو است.

تاکنون چندین شرکت مختلف در طرح بایننس برای بازسازی اعتماد به ارزهای دیجیتال شرکت کرده‌اند، اما نام آنها هنوز فاش نشده است. گفته می شود در میان این شرکت ها نام برخی از صرافی های ارزهای دیجیتال و شرکت های تحلیل بلاک چین به چشم می خورد.

بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر وضعیت خوبی ندارد و پس از موج زیان خرده فروشان و همچنین سقوط برخی شرکت های بزرگ مانند صرافی FTX، احتمالاً شاهد مقررات سخت گیرانه تری در این زمینه خواهیم بود. بایننس یکی از صرافی های پیشرو ارزهای دیجیتال در جهان است که از یک سازمان خود تنظیمی (SRO) پشتیبانی می کند. صرافی GEMINI که متعلق به Winklevoss است نیز از سال 2019 تلاش هایی را برای ایجاد سازمان های خود تنظیمی انجام داده است.

به گفته کوین دسک، وظیفه مدیریت کنسرسیوم بایننس بر عهده این شرکت نخواهد بود و با پروژه های مختلف تا حد امکان غیرمتمرکز مدیریت می شود تا از همسویی آن با قوانین ارزهای دیجیتال اطمینان حاصل شود.

یکی از مهمترین اهداف کنسرسیوم بایننس، همکاری با سازمان های نظارتی در سراسر جهان و نشان دادن پیشرفت صنعت در مبارزه با تخلفات است. از تثبیت ناسالم قدرت در فضای ارزهای دیجیتال مانند وضعیتی که رئیس سابق FTX یعنی سام بنکمن-فرید ایجاد شده، دلیل دیگری برای تشکیل گروه مذکور است.

کنسرسیوم بایننس همچنین به دنبال اطمینان از وجود مکانیزمی برای رسیدگی به کاستی ها و رفتارهای غیرقانونی و کمک به جلوگیری از مسایل مسری بزرگتر در فضای کریپتو است.