بایدن به کابوس غول های فناوری تبدیل می شود


مدت هاست که غول های فناوری زیر ذره بین دستگاه های نظارتی قرار گرفته اند و پنج شرکت گوگل، فیسبوک، آمازون، مایکروسافت و اپل موسوم به بیگ تک پرچمداران این حرکت هستند و نماد انحصار به شمار می روند.

اکنون، به نظر می رسد که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، قصد دارد غول های فناوری را داغ تر کند. بایدن با استناد به گزارشی از وال استریت ژورنال از نمایندگان جمهوری خواه و دموکرات ایالات متحده خواسته است تا اختلافات خود را کنار بگذارند و از آنها بخواهند در مورد قوانین مهم برای محدود کردن غول های فناوری تصمیم بگیرند.

غول های فناوری مطمئناً قوانین بالقوه را دوست نخواهند داشت و احتمالاً با قوانین مخالفت خواهند کرد که می تواند کل چشم انداز صنعت فناوری را تغییر دهد. در گزارش فوق الذکر، بایدن می گوید که شرکت های بزرگ فناوری نباید داده های مهم و شخصی مانند موقعیت مکانی، تاریخچه مرور و ارتباطات، داده های سلامت، بیومتریک و ژنتیک را با سایر مشاغل جمع آوری یا به اشتراک بگذارند. رئیس جمهور آمریکا ادامه می دهد:

این حمایت ها باید برای جوانانی که در فضای مجازی آسیب پذیر هستند قوی تر باشد. ما باید تبلیغات هدفمند را محدود کنیم و آن را به طور کامل برای کودکان ممنوع کنیم.جو بایدن

علاوه بر این، بایدن از شرکت‌ها می‌خواهد که در مورد الگوریتم‌هایی که برای جلوگیری از تبعیض استفاده می‌کنند شفاف‌تر عمل کنند. حمایت از کودکان و کاهش رفتارهای ضدرقابتی از دیگر مسائلی است که شرکت های بزرگ به زودی باید با قوانین سختگیرانه آن مقابله کنند.