بازی پازلی که با ChatGPT طراحی شده است، تنها چند روز پس از انتشار، 50000 بازیکن دارد


دانیل تایتیک توسعه دهنده نرم افزار 28 ساله، اخیرا با هوش مصنوعی ChatGPT یک بازی بی نظیر برای طرفداران سودوکو ساخته است. Tait در واقع از ربات چت است OpenAI برای ایجاد نسخه معکوس بازی سودوکو استفاده شده است.

ChatGPT ابتدا لیستی از پنج بازی که قبلاً با آنها ملاقات کرده بود تهیه کرد و سپس Tait لیستی از آنها تهیه کرد. هوش مصنوعی خواست تا یک بازی پازل کاملاً جدید از ابتدا بسازد.

Tait در مصاحبه با وب سایت Business Insider گفت: “وقتی از ChatGPT پرسیدم که آیا آنها می توانند یک بازی پازل بسازند، در هر مرحله شگفت زده می شدم و به سرعت ایده دیگری داشتم.”

Tait از زمان عرضه اولیه آن در ماه نوامبر، چت ربات ChatGPT را آزمایش کرده است و با محدودیت های آن آشنا است. او می گوید که اغلب با پیام هایی مواجه می شود که نشان می دهد هوش مصنوعی نمی تواند وظایف خاصی را انجام دهد. با این حال او در آخرین تلاش خود موفق شد با کمک این ابزار تنها در 45 ثانیه یک بازی جدید بسازد.

Tait بازی خود را به عنوان سودوکو معکوس توصیف می کند. در این بازی به جای اضافه کردن اعداد به خانه های بازی، باید اعداد را از یک شبکه پر شده بکشید تا ستون ها و ردیف ها با هم جمع شوند.