این گوشی ها آخرین آپدیت نرم افزاری هواوی را دریافت خواهند کرد


پس از تحریم های آمریکا و قطع رابطه تجاری با گوگل، هواوی به سراغ توسعه یک سیستم عامل اختصاصی و جامع به نام هارمونی رفت. نسخه اول این سیستم عامل در اواسط سال 2019 و نسخه دوم در سال 2020 معرفی شد و یک سال بعد تعداد دستگاه های مجهز به این سیستم عامل به 90 میلیون رسید.

ما شاهد تغییراتی در هارمونی او اس 3 نسبت به نسل قبل هستیم. هواوی با بروزرسانی سیستم عامل مذکور، فرمت Universal Card را برای ویجت های سیستم عامل هارمونی معرفی کرد. این نوع ویجت ها به راحتی شکل، اندازه و سبک خود را تغییر می دهند تا کاربر گزینه های زیادی برای شخصی سازی در دسترس داشته باشد.

سیستم عامل جدید هواوی داده های مختلفی را در مورد برنامه ها ثبت می کند. برنامه ها هر از گاهی به موقعیت مکانی، دوربین، میکروفون، فایل ها یا مخاطبین شما دسترسی دارند. HarmonyOS 3.0 یک نمودار گرافیکی به شما نشان می دهد تا بتوانید به صورت دستی مجوزها را لغو کنید. با این حال، دستگاه همچنین می تواند این کار را به صورت خودکار انجام دهد.

هواوی می گوید HarmonyOS 3.0 برنامه ها را برای شناسایی بدافزارها نظارت می کند. سیستم عامل جدید هوآوی مجوزهای جعلی را برای برنامه های نامعتبر فراهم می کند و آنها را به یک گالری خالی هدایت می کند.

هواوی همچنین سعی کرده روی بهینه سازی هارمونی کار کند. به گفته هواوی، HarmonyOS 3.0 در مقایسه با HarmonyOS 2.0 برنامه ها را سریعتر باز می کند، پاسخگوتر است و هنگام اجرای بازی های موبایل انرژی کمتری مصرف می کند.

چندی پیش، هواوی جزئیات دستگاهی را به اشتراک گذاشت که هارمونی او اس 3 را از طریق آپدیت OTA نصب کرده بود. همچنین این شرکت لیست دیگری را منتشر کرد که شامل نام مدل هایی است که این به روز رسانی را در سال 2023 دریافت خواهند کرد.

در مرحله بعد، ما می خواهیم دستگاه هایی را که به هارمونی او اس 3 به روز شده اند یا در آینده نزدیک به روز خواهند شد، فهرست کنیم.