این گوشی های شیائومی اندروید 14 را دریافت می کنند


در حال حاضر اندروید 13 هنوز در مرحله انتشار برای دستگاه های مختلف است. با این حال، با توجه به اینکه احتمالاً به زودی انتشار سیستم عامل جدید اندروید 14 اتفاق می افتد، برخی از کاربران شیائومی در این فکر هستند که کدام گوشی های این شرکت آخرین به روز رسانی نرم افزاری را دریافت خواهند کرد.

در این مقاله بررسی خواهیم کرد که کدام گوشی‌های شیائومی احتمالاً به‌روزرسانی اندروید 14 را هنگام عرضه دریافت خواهند کرد. همچنین در مورد تاریخ انتشار و برخی از ویژگی های مورد انتظار صحبت خواهیم کرد.

تاریخ انتشار اندروید 14

آپدیت اندروید 14 شیائومی ممکن است در سه ماهه چهارم سال 2023 منتشر شود. اندروید 14 هنوز در مراحل اولیه توسعه است و انتظار نمی رود تا سه ماهه سوم سال 2023 منتشر شود. به طور کلی، گوگل یک بیلد اندروید پایدار را در ماه آگوست منتشر می کند. توسط دیگر سازندگان اندروید یک یا دو ماه بعد. شیائومی نیز از همین الگو پیروی خواهد کرد.

اگر به خاطر داشته باشید، نسخه بتا اندروید 13 برای گوشی‌های شیائومی در آگوست 2022 منتشر شد و ساخت پایدار آن در نوامبر 2022 اعلام شد. با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توانیم انتظار آپدیت اندروید 14 را در همان بازه زمانی داشته باشیم.

ویژگی های اندروید 14 شیائومی

اندروید 14 بسیاری از ویژگی ها و پیشرفت های جدید را برای دستگاه های پشتیبانی شده به ارمغان می آورد. ویژگی‌هایی که انتظار می‌رود در سیستم‌عامل جدید گنجانده شود شامل حرکات پیش‌بینی، عمر باتری و عملکرد بهبود یافته، کنترل‌های حریم خصوصی و امنیتی بهبود یافته، اتصال ماهواره‌ای و منوی اشتراک‌گذاری جدید است. نیازی به گفتن نیست که می‌توانیم انتظار برخی از این ویژگی‌ها را در MIUI مبتنی بر اندروید 14 Xioami داشته باشیم.

لیست گوشی های دریافت کننده اندروید 14

در حال حاضر، هنوز خیلی زود است که بگوییم؛ اما می‌توان انتظار داشت که همه مدل‌های جدیدتر واجد شرایط باشند و برخی از مدل‌های قدیمی‌تر نیز به‌روزرسانی را دریافت کنند. همانطور که در سال های گذشته، انتظار می رود به روز رسانی به صورت مرحله ای برای عموم ارائه شود. یعنی از جدیدترین دستگاه ها شروع کنید و سپس به مدل های قدیمی برسید.

گوشی های شیائومی