این گوشی حتی با ارائه 7 سال به روز رسانی نرم افزاری متوالی از سامسونگ نیز بهتر عمل کرد


در دنیای اندروید، سامسونگ در ارائه پشتیبانی نرم افزاری پیشتاز است. این شرکت چهار به‌روزرسانی اندروید و وصله‌های امنیتی پنج ساله را برای اکثر دستگاه‌های خود از جمله دستگاه‌های میان‌رده ارائه می‌کند. این موضوع باعث شده تا غول فناوری کره ای بتواند گوگل را در ارائه آپدیت گوشی پیکسل شکست دهد.

با این حال، در این بین شرکتی به نام Fairphone وجود دارد که حتی سامسونگ هم نمی تواند با آن رقابت کند. امروز، این شرکت آخرین به روز رسانی را برای پرچمدار 2015 خود، Fairphone 2 ارائه کرد. Fairphone 2 در زمان عرضه به اندروید 5 Lollipop مجهز بود. پس از گذشت بیش از هفت سال، این گوشی اکنون با اندروید 10 و همچنین 43 آپدیت به پشتیبانی نرم افزاری خود پایان داده است.

بدیهی است که اندروید 10 پشت سر نسخه پایدار فعلی سیستم عامل یعنی اندروید 13 قرار دارد. با این حال، این گوشی جریان ثابتی از وصله‌های امنیتی دریافت کرده است و به اندازه کافی به روز شده است تا برای استفاده ایمن باشد و با اکثر برنامه‌های گوگل سازگار باشد. فروشگاه Play. با این حال، از آنجایی که به‌روزرسانی برای گوشی دیگر به پایان رسیده است، Fairphone به شما توصیه می‌کند در مورد ادامه استفاده از این دستگاه پس از می 2023 احتیاط کنید.

Fairphone در ابتدا متعهد بود از Fairphone 2 به مدت سه تا پنج سال پشتیبانی کند. این بدان معناست که نه تنها در ابتدا نسبت به هر تولید کننده بزرگ دیگری متعهد به برنامه پشتیبانی طولانی تری بود، بلکه به تعهد اولیه خود نیز عمل کرد. همه اینها زمانی معنا پیدا می کند که به یاد بیاورید که هدف Fairphone ارائه یک گوشی هوشمند سازگار با محیط زیست بود.

اگنس کرپترئیس بخش نرم افزار Fairphone می گوید: پایان عمر Fairphone 2 تلخ است. زیرا در یک دنیای ایده آل، ما به طور نامحدود از دستگاه های خود پشتیبانی می کنیم. اما به دلیل محدودیت های صنعتی و مالی این کار به سادگی امکان پذیر نیست. به هر حال، خوشحالیم که بگوییم که هفت سال بی سابقه از Fairphone 2 پشتیبانی کردیم.

جدیدترین دستگاه این شرکت Fairphone 4 است که در سال 2021 عرضه شد.