این سرویس جدید حذف تصاویر غیر اخلاقی نوجوانان را از اینستاگرام امکان پذیر می کند


مرکز ملی کودکان گمشده و مورد بهره برداری (NCMEC) پلتفرم جدیدی را برای حذف تصاویر کودکان زیر سن قانونی معرفی کرده است. متا (شرکت مادر اینستاگرام و واتس‌اپ) در بیانیه‌ای می‌گوید که از NCMEC برای راه‌اندازی ابزار رایگان Take It Down حمایت مالی کرده است.

سرویس جدید NCMEC به کاربران این امکان را می دهد که به صورت ناشناس تصاویر یا ویدیوهایی را از پلتفرم های آنلاین که کودکان زیر سن قانونی را “برهنه یا نیمه برهنه نشان می دهند یا مورد سوء استفاده جنسی قرار می گیرند” حذف کنند. از طریق این ابزار می توانید از انتشار مجدد تصاویر و ویدئوها جلوگیری کنید.

متا می گوید فیس بوک و اینستاگرام (به همراه فیس بوک مسنجر و اینستاگرام دایرکت) از ابزار Take It Down پشتیبانی می کنند. در میان لیست پلتفرم های پشتیبانی شده، نام سرویس های دیگری مانند OnlyFans و Yubo و سایت های غیراخلاقی نیز به چشم می خورد.

خردسالان می توانند تصاویر و ویدیوهای خود را با مراجعه به پلتفرم Take It Down گزارش دهند. NCMEC می‌گوید این برای بزرگسالانی که تصاویر و ویدیوهایشان در سن زیر 18 سال به اشتراک گذاشته شده است نیز در دسترس است. والدین و بزرگسالان مورد اعتماد همچنین می‌توانند تصاویر و ویدیوهای افراد زیر 18 سال را گزارش کرده و آنها را حذف کنند.

به گفته The Verge، کاربرانی که به دنبال حذف یک عکس یا ویدیوی خاص هستند باید آن محتوا را در دستگاه خود داشته باشند. عکس یا ویدیوی مورد نظر در فرآیند درخواست حذف محتوا ضبط نمی‌شود و بنابراین کاملاً خصوصی باقی می‌ماند.

NCMEC از عکس یا ویدیوی حاوی محتوای غیراخلاقی برای ساختن هش استفاده می کند. هش یک اثر انگشت دیجیتال منحصر به فرد است که به هر عکس یا ویدیو اختصاص داده می شود. کاربر می تواند این هش را در اختیار پلتفرم ها قرار دهد تا بتوانند محتوا را حذف کنند.

مدیر عامل NCMEC می گوید: «ما سیستم جدید را ایجاد کردیم زیرا کودکان بسیاری با این موقعیت های ناامیدانه مواجه هستند. امیدواریم کودکان در مورد این سرویس بیاموزند و از وجود ابزارهایی برای حذف این تصاویر اطمینان حاصل کنند. “NCMEC اینجاست تا به آنها کمک کند.”

Take It Down با سرویس StopNCII سازگار است که در سال 2021 راه اندازی شد تا از توزیع تصاویر و ویدیوهای زشت به افراد بالای 18 سال بدون رضایت آنها جلوگیری کند. StopNCII به طور مشابه از هش برای شناسایی و حذف محتوای غیراخلاقی در فیس بوک، اینستاگرام، TikTok و Bumble استفاده می کند.

متا علاوه بر اعلام مشارکت در پروژه جدید NCMEC، می‌گوید که ویژگی‌های حریم خصوصی جدیدی را برای اینستاگرام و فیس‌بوک منتشر کرده است تا از افراد زیر ۱۸ سال که از این پلتفرم‌ها استفاده می‌کنند محافظت کند.

از این پس، وقتی نوجوانان اکانت بزرگسالانی را که مشکوک به رفتار غیراخلاقی هستند مسدود می کنند، نوتیفیکیشنی دریافت می کنند که به آنها می گوید حساب کاربری را به ادمین های اینستاگرام گزارش دهند. همچنین بزرگسالانی که توسط نوجوانان بلاک شده اند، گزینه پیام را در اکانت اینستاگرام نوجوانان مشاهده نخواهند کرد. متا همچنین تنظیمات حریم خصوصی سخت گیرانه تری را برای کاربران زیر 16 سال (یا در برخی کشورها زیر 18 سال) در فیس بوک اعمال می کند.

سایر پلتفرم های شرکت کننده در پروژه جدید NCMEC به طور جداگانه اقداماتی را برای جلوگیری از توزیع تصاویر زشت از افراد زیر 18 سال انجام داده اند. یوبو، شبکه اجتماعی فرانسوی، ابزارهای مدیریتی جدیدی بر اساس هوش مصنوعی دارد که می تواند محتوای جنسی را تشخیص دهد.

گزارشی در سال 2021 نشان داد که کودکان به راحتی می توانند سیستم تأیید سن پلتفرم OnlyFans را دور بزنند. در همان سال 34 قربانی به اشتراک گذاری عکس و فیلم جنسی علیه یکی از سایت های غیراخلاقی شکایت کردند. قربانیان گفتند که وب‌سایت مورد بحث آگاهانه از ویدیوهایی که حاوی صحنه‌های سوءاستفاده جنسی و تجاوز جنسی از کودکان است، درآمد کسب کرده است. گزارش دیگری ادعا می کند که یوبو بستری را برای سوء استفاده کنندگان جنسی فراهم کرده است تا با افراد زیر 18 سال ارتباط برقرار کنند و به آنها تجاوز کنند.