این حسگر هوشمند با بررسی ترکیب ادرار، سلامت بدن را کنترل می کند


یکی از کارتریج های ساخته شده برای U-Scan با اندازه گیری سطح کتون و ویتامین C و آزمایش pH ادرار، تغذیه و اطلاعات متابولیک بدن را کنترل می کند. غیر طبیعی بودن pH می تواند نشان دهنده ناسالم بودن کلیه و برخی بیماری های دیگر باشد.

کارتریج دوم برای کسانی است که می خواهند چرخه قاعدگی خود را بهتر از قبل کنترل کنند. این کارتریج سطح هورمون لوتئینیزه کننده (LH) را اندازه گیری می کند. در آستانه تخمک گذاری (زمانی که احتمال بارداری در بالاترین حد خود است)، سطح هورمون LH به شدت افزایش می یابد. کارتریج مذکور مانند کارتریج اول می تواند PH ادرار را نیز اندازه گیری کند.

شرکت‌های صنعت پزشکی مدت‌هاست نوارهای آزمایش ادرار را برای اندازه‌گیری تغییرات در سطوح LH و کتون به بازار عرضه کرده‌اند. آزمایش‌های ادرار، مانند آزمایش‌هایی که توسط Vivoo ارائه می‌شود، برای تفسیر اندازه‌گیری‌ها با برنامه همگام می‌شوند. محصول تولید شده توسط Withings بسیار حرفه ای تر است و قطعات بیشتری را نظارت می کند.

ویتینگس می گوید سنسور جدید او باید به قسمت جلوی کاسه توالت متصل شود تا بهترین عملکرد را ثبت کند. این بدان معناست که افرادی که به طور معمول ایستاده ادرار می کنند باید بنشینند تا بهترین عملکرد U-Scan را داشته باشند.

دستگاه Whitings یک ورودی کوچک برای جمع آوری ادرار دارد و می تواند ادرار را از آب تشخیص دهد. یک سنسور دما وجود ادرار را تشخیص می دهد و آن را به یک محفظه مخصوص می فرستد. پس از پایان تجزیه و تحلیل، ادرار از دستگاه خارج می شود. نتایج تجزیه و تحلیل ترکیب ادرار از طریق Wi-Fi به اپلیکیشن موبایل Health Mate ارسال می شود. به گفته Whitings، دستگاه U-Scan با هر کارتریج حدود سه ماه کار می کند.

مقالات مرتبط

سازمان غذا و داروی ایالات متحده هنوز U-Scan را تایید نکرده است. به همین دلیل در حال حاضر قیمت مشخصی در بازار این کشور ندارد. در اروپا، این دستگاه با قیمت 500 یورو (حدود 527 دلار) در دسترس خواهد بود.