این آیفون 12 از دو پورت USB-C و Lightning به طور همزمان استفاده می کند


به گفته WccfTech، پس از اضافه شدن USB-C، آیفون 12 مینی از طریق هر دو پورت به مک متصل شد و در کمال تعجب، هر دو پورت بدون مشکل کار می کردند. باید دید که آیا آیفون 12 مینی دستکاری شده به طور همزمان از طریق هر دو درگاه شارژ می شود یا خیر.

اگر فکر می کنید افزودن پورت USB-C در کنار پورت لایتنینگ هدر می رود، باید اشاره کنیم که این قابلیت می تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال، آیفون گزینه ای برای شارژ و گوش دادن همزمان صدا از طریق هدفون سیمی ندارد. با دو پورت روی گوشی، می توان دستگاه را به شارژ متصل کرد و از پورت دوم برای گوش دادن به موسیقی استفاده کرد، اما به طور معمول برای این کار باید آداپتور مخصوص بخرید.

در سال 2016، اپل جک 3.5 میلی متری هدفون را از آیفون حذف کرد. این اقدام در رسانه‌های اجتماعی و رسانه‌های خبری مورد انتقاد گسترده قرار گرفت، اما غول فناوری کوپرتینویی تصمیم خود را «شجاعت‌آمیز» توصیف کرد. رقبای اپل نیز از این فرصت استفاده کردند و از سازنده آیفون به دلیل حذف جک هدفون انتقاد کردند. با این حال، بسیاری از این شرکت ها از اپل پیروی کردند و جک 3.5 میلی متری هدفون را از گوشی های پرچمدار خود حذف کردند.