اینتل مانند انویدیا به دنبال بهبود وضوح ویدئوهای قدیمی اینترنت است


انویدیا در آخرین نسخه درایور گرافیک خود، قابلیتی را اضافه کرده است که وضوح ویدیوهای قدیمی اینترنت را امکان پذیر می کند. همانطور که TechSpot می نویسد، اینتل نیز در حال کار بر روی یک ویژگی مشابه است، اما این ویژگی در حال حاضر به طور گسترده در دسترس نیست. ظاهرا با اجرای دستوری خاص می توانید فناوری جدید اینتل را در مرورگر کروم فعال کنید.

ویژگی Intel Video Super Resolution اولین بار در یکی از گزارش‌های باگ موتور کرومیوم که حدود یک سال پیش ثبت شده بود مشاهده شد. در این گزارش آمده است که فناوری Super Resolution بر روی تمامی گرافیک های اینتل از نسل نهم به بعد در دسترس است. این بدان معناست که تمام گرافیک‌های یکپارچه اینتل از زمان راه‌اندازی پردازنده‌های Skylake در سال 2015 از Intel Video Super Resolution پشتیبانی می‌کنند. این ویژگی در Chrome 109 و نسخه‌های جدیدتر کار می‌کند.

در مقایسه با راه حل Nvidia، Intel Video Super Resolution با طیف وسیع تری از قطعات سخت افزاری سازگار است. سیستم انویدیا فقط با پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 3000 و RTX 4000 کار می‌کند. انویدیا در نهایت پشتیبانی از محصولات سری RTX 2000 را اضافه خواهد کرد.

Nvidia کمتر از یک هفته پیش Video Super Resolution را معرفی کرد. این فناوری برای ارتقای کیفیت ویدیوهای 720p و 1080p در مانیتورهای 1440p یا 4K طراحی شده است. امروزه اکثر ویدیوهای آپلود شده در اینترنت دارای رزولوشن 720p و 1080p هستند.

وضوح تصویر فوق العاده انویدیا با ویدیوی زنده، ویدیوهای یوتیوب و سرویس های پخش جریانی مانند Amazon Prime Video، HBO Max و Netflix سازگار است.