اینتل با پشت سر گذاشتن سامسونگ عنوان برترین شرکت نیمه هادی جهان را از آن خود کرد


با توجه به افزایش فشارها در بازار نیمه هادی ها در سه ماهه سوم سال 2022، اینتل موفق شد سامسونگ را به عنوان برترین شرکت نیمه هادی دنیا پشت سر بگذارد. شرکت تحقیقات بازار Omdia که به بررسی عملکرد بازار جهانی نیمه هادی ها می پردازد، در گزارشی اعلام کرد که ارزش این بازار در سه ماهه سوم سال 2022 به 147 میلیارد دلار رسید که در مقایسه با 158 میلیارد دلار در فصل دوم، حدود 7 درصد کاهش داشته است. سه ماهه امسال

در حالی که بازار نیمه هادی ها از سال 2020 برای هشت فصل متوالی به تدریج در حال رشد بوده است، همه گیری کرونا به طور ناگهانی وضعیت را تغییر داد. Covid-19 تقاضا برای محصولات الکترونیکی در زمینه فناوری اطلاعات را افزایش داد و بازار جهانی نیمه هادی ها با کمبود تراشه های حافظه مواجه شد.

به گفته SamMobile، دلیل اصلی ایجاد رکورد در بازار جهانی نیمه هادی ها، ضعف بازار حافظه است. کلیف ریمباخمحقق ارشد Omdia گفت:

بازار حافظه نسبت به سه ماهه قبل به دلیل تعدیل موجودی مشتریان و کاهش تقاضا برای تراشه های مرکز داده، رایانه های شخصی و گوشی های هوشمند باعث کاهش 27 درصدی سود شرکت های فعال در این حوزه نسبت به سه ماهه قبل شده است. .

مقاله مرتبط:

شرایط فعلی تاثیر منفی بر شرکت هایی مانند SK Hynix، Samsung و Micron گذاشته است زیرا این برندها در زمینه ساخت تراشه فعال هستند و در نهایت در سه ماهه سوم سال 2022 بیش از 10 میلیارد دلار از درآمد آنها کاهش یافته است. فروش سامسونگ در سه ماهه سوم با 28.1 درصد کاهش به 14.6 میلیارد دلار رسید. این در حالی است که اینتل در این مدت به درآمد 14.9 میلیارد دلاری در صنعت نیمه هادی دست یافته است.

کوالکام با افزایش 5.6 درصدی فروش در سه ماهه سوم نسبت به سه ماهه دوم سال 2022، رتبه سوم را در میان برترین شرکت های نیمه هادی جهان کسب کرد. SK Hynix نیز با کاهش 26 درصدی فروش از جایگاه سوم به رتبه چهارم سقوط کرد. مایکروفر نیز با 27 درصد کاهش فروش در جایگاه ششم این فهرست قرار دارد.