اینتل احتمالا بعد از 15 سال برند Core i را کنار خواهد گذاشت


فرناندز این به یک نقطه عطف آینده در سری Meteor Lake اشاره می کند و می گوید اطلاعات بیشتری در مورد تغییرات در هفته های آینده فاش خواهد شد. این خبر لزوما استفاده از نام Core Ultra را تایید نمی کند، اما توییت های متعدد نشان می دهد که گزارش های اخیر ممکن است درست باشد.

نام Core Ultra از چند جهت جالب است. اول از همه، استفاده از کلمه Ultra به یک اصطلاح بسیار محبوب در برندسازی فناوری تبدیل شده است. اپل از این عبارت برای چیپ های سری M خود استفاده می کند و برای مثال M1 Ultra یکی از قدرتمندترین پیکربندی های سری M1 سیستم روی تراشه است که فقط در مک استودیو استفاده می شود.

اگر اینتل تراشه های جدید سری H 45 واتی را با نام Ultra تولید کند، تصور اینکه نام های دیگری برای تراشه های کم مصرف در نظر گرفته باشد چندان دور از ذهن نیست. آیا تیم آبی با Core Max و Core Pro از اپل پیروی خواهد کرد؟ این احتمال رخ خواهد داد، اما هنوز نمی توان با قطعیت در مورد آن اظهار نظر کرد.

حتی زمانی که به نظر می رسد اینتل از نام تجاری مشابه تراشه های اپل استفاده خواهد کرد، همیشه درک نام پردازنده های این شرکت دشوار است و به عنوان مثال، تفاوت تراشه های سری H و سری U از نظر عملکرد بسیار زیاد است. در همین حال، تأکید بر Core i5 و Core i7 معمولاً نشان دهنده تفاوت کمتر در عملکرد است.

گزارش کردن Digitaltrends، اولین تراشه Meteor Lake، که نام رمز تراشه های نسل چهاردهم اینتل است، اواخر امسال عرضه می شود و شاهد تغییر بزرگی در معماری خود خواهیم بود. سری Meteor Lake اولین پردازنده‌های اینتل خواهند بود که از طراحی چیپ‌لت استفاده می‌کنند و فرآیند جدید اینتل 4 (که قبلاً فرآیند 7 نانومتری نامیده می‌شد) را معرفی خواهند کرد. هدف سری Meteor Lake ارائه یک جهش نسلی حتی بزرگتر در عملکرد است.

تغییر در نام تجاری پردازنده های اینتل در حالی رخ می دهد که این شرکت اخیرا بزرگترین زیان سه ماهه خود را برای سه ماهه اول سال 2023 گزارش کرده است.