ایلان ماسک یکی از مهندسان توییتر را به دلیلی کودکانه اخراج کرد


هزینه 44 میلیارد دلار الون ماسک برای خرید توییتر نشان دهنده علاقه زیاد او به شبکه اجتماعی مذکور است. البته این پلت فرم از آنجایی که تحت سلطه بود ماسک با مشکلات زیادی مواجه شده است. به عنوان مثال، اخیراً بسیاری از کارمندان و مهندسان توییتر اخراج شده و یا درخواست استعفا داده اند، به طوری که این شبکه اجتماعی در حال حاضر حدود سه چهارم از کل کارکنان خود را از دست داده است.

بر اساس یک گزارش جدید، ماسک در چند روز گذشته یکی دیگر از مهندسان توییتر به دلیل کاهش سطح تعامل کاربران با حساب کاربری خود اخراج شد.

مدیر عامل توییتر با توجه به تعداد نسبتا کم تعاملات و تاثیر توییت های اخیر خود با کارکنان شبکه اجتماعی تحت مالکیت خود جلسه ای برگزار کرد. در پاسخ به شرایط موجود، برخی از مهندسان سعی کردند از داده ها استفاده کنند تا شاید دلیل کاهش تعامل کاربر با حساب کاربری را نشان دهند. ماسک و توییت های او، آنها از شنیدن در مورد او خسته شده اند. کارمندان توییتر نمودار روند گوگل را به مدیر عامل شرکت نشان دادند تا نشان دهند مردم چقدر به آن علاقه دارند ماسکاز آوریل 2022 حدود 10 برابر کاهش یافته است.

ماسک او در تلافی یکی از مهندسان توییتر را اخراج کرد. به گفته خبرنگاران، مدیرعامل تسلا و توییتر به مهندس که به او توضیح داده بود در مورد کاهش علاقه عمومی گفت.

بر اساس گزارش ها، ماسک او از کارمندان توییتر خواست تا زمان بیشتری را صرف پیگیری تعداد دفعاتی که هر یک از توییت هایش به کاربران این شبکه اجتماعی توصیه شده است، بگذارند.

از زمان تصدی پست ماسک در توییتر، این شرکت با کاهش درآمد و کاهش تعداد کاربران مواجه شده است. طبق گزارش Gizmodo، تعداد کاربران فعال توییتر در ایالات متحده بین اکتبر 2022 تا ژانویه 2023 تقریباً 9 درصد کاهش یافته است. دلایلی برای این کاهش وجود دارد. ماسک منسوب است و دیگران می گویند کاهش کیفیت پلتفرم دلیل اصلی کاهش کاربران است.