ایلان ماسک هوش مصنوعی را “کاملا خطرناک” می داند.


الون ماسک او را یکی از شاخص ترین چهره هایی می دانند که سال ها در مورد پیشرفت لجام گسیخته هوش مصنوعی هشدار داده است. او همچنان بر موضع خود می ایستد، اما می گوید هوش مصنوعی مزایایی نیز دارد.

به گفته ایلان ماسک، تسلا احتمالاً به این زودی‌ها نمی‌تواند با استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی خودرو بسازد. ثروتمندترین فرد جهان ادامه داد: من کمی نگران مسائل هوش مصنوعی هستم، فکر می کنم هوش مصنوعی چیزی است که باید نگران آن باشیم.

ایلان ماسک می گوید دیر یا زود حوزه هوش مصنوعی باید تنظیم شود تا بر توسعه این فناوری نظارت شود و اطمینان حاصل شود که هوش مصنوعی در جهت منافع عمومی عمل می کند.

سخنان ایلان ماسک با نمایی میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری OpenAI (خالق ChatGPT)، همسو شده است. موراتی گفت که اگر ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی قانونی نشوند، این احتمال وجود دارد که توسط افرادی که به دنبال سود هستند استفاده شوند.

به گزارش بیزینس اینسایدر، ایلان ماسک هوش مصنوعی را “فناوری کاملا خطرناک” توصیف کرده است. ماسک می گوید نگران است که ممکن است به طور ناخواسته به سرعت بخشیدن به توسعه هوش مصنوعی کمک کرده باشد.

مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس ماه گذشته گفت که هوش مصنوعی ممکن است تهدیدی برای جوامع باشد. ماسک در سال 2018 گفت که دو چیز بیشتر او را نگران می کند: مشکلات خط تولید خودروی تسلا مدل 3 و خطرات هوش مصنوعی.