ایلان ماسک با کاشتن تراشه مغزی Neuralink در یکی از فرزندانش مشکلی ندارد


الون ماسک در یک مراسم نمایشی که چند روز پیش در مقر نورالینک برگزار شد، او اعلام کرد که اگر یکی از فرزندانش آسیب جدی مانند شکستگی گردن داشته باشد، مشکلی برای کاشت تراشه ساخت شرکتش در مغزش نخواهد داشت. در این مورد بسیار خوشبین بود. ثروتمندترین مرد جهان گفت:

می توانم بگویم در نقطه ای هستیم که حداقل به نظر من استفاده از تراشه های مغز خطرناک نیست.

بر اساس گزارش یاهو، Neuralink امیدوار است که برای افراد فلج، یک رابط مغز و کامپیوتر برای برقراری ارتباط با دیگران از طریق ذهن فراهم کند. این تراشه مغزی از سیم های کوچکی استفاده می کند که با الکترودهای تعبیه شده بر روی آن، فعالیت مغز انسان را کنترل می کند و هدف آن تحریک الکتریکی مغز است. Neuralink قصد دارد تراشه مذکور را با ربات Neuralink در جمجمه افراد کاشته کند.

ماسک او گفت که انتظار دارد آزمایشات انسانی Neuralink در 6 ماه آینده آغاز شود. در عین حال، شرکت او نتوانسته است به چندین جدول زمانی قبلی خود برای قرار دادن تراشه مشخص شده در جمجمه انسان پایبند باشد.

مقاله مرتبط:

پس از رویداد اخیر Neuralink، ایلان ماسک در پستی در توییتر اعلام کرد:

اکنون مطمئن هستیم که دستگاه Neuralink آماده کاشت در جمجمه انسان است. بنابراین زمان انجام این کار بستگی به روند دریافت تاییدیه از FDA دارد.

ناگفته نماند که مالک نورالینک قصد دارد در صورت آماده شدن دستگاه، یکی از ایمپلنت های مغزی این شرکت را روی بدن خود نصب کند.