ایلان ماسک با توقف تبلیغات توییتری اپل، سازنده آیفون را به نفرت از آزادی بیان متهم کرد


الون ماسک وی در یکی از مصاحبه های اخیر خود با The Verge در پاسخ به این سوال که آیا اپل حضور توییتر در اپ استور را تهدید می داند، پاسخ مثبت داد. مالک توییتر در یکی از توییت های اخیر خود گفت:

اپل بیشتر تبلیغات خود را در توییتر متوقف کرده است. آیا آنها از آزادی بیان در آمریکا متنفرند؟

این امر پس از یک سری رویدادها در مورد اعتدال توییتر و سایر مسائل رخ می دهد و باعث گمانه زنی هایی در مورد اینکه آیا اپل و گوگل در موقعیتی هستند که این شبکه اجتماعی را از فروشگاه های برنامه خود حذف کنند، ایجاد شده است.

ماسک او اواخر هفته گذشته گفت:

من مطمئنم امیدوارم که به این نتیجه نرسد، اما بله، اگر گزینه دیگری وجود نداشته باشد، من یک گوشی جایگزین خواهم ساخت.

اگر توییتر از اپ استور حذف شود، شاید ثروتمندترین مرد جهان رقیبی برای گوشی های آیفون و اندروید ایجاد کند. مدت کوتاهی پس از انتشار این توییت ماسک با توجه به تعلیق فعالیت های تبلیغاتی اپل در توییتر، او مدیرعامل اپل است تیم کوک به موضوع ایجاد شده در این بستر اجتماعی فراخوانده شده است. توییت مذکور به شرح زیر است:

اینجا چه خبره؟ @tim_cook

از جنجال‌های اخیر در توییتر، می‌توان به آشفتگی نشان‌های تأیید آبی حساب‌های کاربری اشاره کرد که هر کسی می‌تواند با پرداخت 8 دلار در ماه آن را فعال کند. تصمیمی که پس از مدت کوتاهی دوباره لغو شد. برخی افراد در آن زمان هویت شرکت ها و افراد مشهور از جمله الی لیلینینتندو جیمز له برونآنها تسلا و موارد دیگر را جعل کردند.

مقاله مرتبط:

یکی دیگر از مناقشات اخیر توییتر، نقض احتمالی قوانین و برنامه ریزی FTC است ماسک حساب ها برای عفو عمومی تعلیق شد. بدیهی است این حساب‌ها به شرطی که قانون را نقض نکرده باشند یا درگیر هرزنامه‌ها نباشند، تعلیق نمی‌شوند.

موارد ذکر شده در بالا به این معنی است که برخی از برندها هزینه های تبلیغاتی خود را در توییتر کاهش داده یا کاملاً متوقف کرده اند.

دلیل کاهش فعالیت های تبلیغاتی اپل در توییتر هنوز مشخص نیست. شاید موضوع بسیار ساده و مربوط به کاهش عرضه آیفون 14 باشد. یا شاید ماجرا پیچیده تر از این باشد و عوامل دیگری در این اقدام اپل دخیل باشند.