ایلان ماسک از فروش سهام تسلا برای خرید توییتر پشیمان است


الون ماسک میلیاردر صنعت خودروهای برقی از فروش سهام خود در تسلا که با هدف خرید توییتر انجام شده پشیمان شده است. سال گذشته، پس از ماه‌ها سختی و سر و صدای زیاد مطبوعات، سرانجام ماسک شبکه اجتماعی توییتر را تصاحب کرد. اما ظاهراً در این مدت شرایط بسیار سختی را پشت سر می گذارد. زیرا او همزمان مدیریت سه شرکت را بر عهده دارد. مدیرعامل تسلا و توییتر از مدیریت قبلی پلتفرم اجتماعی خود انتقاد کرده بود و حالا خودش سکان هدایت را در دست گرفته است.

به گزارش WccfTech، در چند ماه اخیر که ماسک مدیریت توییتر را بر عهده گرفته است، به خوبی می داند که تغییر عملکرد این پلتفرم چقدر دشوار خواهد بود. V او مدتی است که به دنبال فردی مناسب برای واگذاری سمت مدیریتی توییتر است و نقش فعلی او در ماه دسامبر دستخوش تغییر جالبی شده است. ماسک همچنین از فالوورهایش پرسید که آیا می‌خواهند او به‌عنوان مدیر عامل شبکه اجتماعی خود باقی بماند. او برای خرید این شبکه اجتماعی مجبور شد حجم زیادی از سهام تسلا را بفروشد و از برخی سرمایه گذاران در خاورمیانه کمک گرفت.

حالا به نظر می رسد که ماسک دوباره به فکر خرید توییتر است. او با انتشار یک سری توییت در پاسخ به یکی از فالوورهایش اعلام کرد که هنوز باور ندارد که این شرکت را خریده است. V او در توییت دیگری گفت از فروش سهام تسلا برای خرید این شبکه اجتماعی پشیمان است.

ایلان ماسک از زمان خرید توییتر تغییرات مختلفی را در این پلتفرم اعمال کرده است. به عنوان مثال مدت کوتاهی پس از خرید شبکه اجتماعی مذکور، اکانت های کاربری برخی افراد مشهور لایک می کنند دونالد ترامپرئیس جمهور سابق ایالات متحده و کانیه وست معلق.

ماسک او در نظرسنجی دیگری از دنبال کنندگانش پرسید که آیا باید از توییتر استعفا دهد و در مجموع 17.5 میلیون رای به دست آورد که 57.5 درصد با استعفای او موافق بودند. این نظرسنجی دقیقا زمانی انجام شد که ماسک برای تماشای فینال جام جهانی 2022 به قطر سفر کرد. جایی که گفته می شد با داماد ترامپ و سرمایه گذاران قطری و سعودی دیدار کرده است.

مدتی بعد ماسک اعلام کرد که در صورت یافتن فرد مناسب برای مدیریت توییتر، از سمت فعلی خود در این شبکه اجتماعی کناره گیری کرده و بر مدیریت تیم های فنی این پلتفرم تمرکز خواهد کرد.

تلاش های ماسک در توییتر در حالی انجام می شود که شرکت فضایی او، اسپیس ایکس، برای مهم ترین آزمایش خود در سال های اخیر آماده می شود. این شرکت اکنون در حال آزمایش تقویت کننده Super Heavy است و قصد دارد برای اولین بار 33 موتور موشک را به طور همزمان روشن کند. در صورت موفقیت آمیز بودن این آزمایش و پس از دریافت تاییدیه های لازم از اداره هوانوردی فدرال (FAA)، موشک های این شرکت برای پرواز آزمایشی مداری آماده خواهند شد.