ایلان ماسک از تمایل خود برای خرید بانک ورشکسته سیلیکون ولی خبر داد


رگولاتورهای ایالات متحده یکی از بزرگترین بانک های این کشور به نام بانک سیلیکون ولی (SVB) را تعطیل کرده و دارایی های آن توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) توقیف شده است. این بانک در درجه اول به مشتریان صنعت فناوری از جمله کارکنان این حوزه، استارتاپ ها و شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر خدمات ارائه می کرد. این بسته شدن بزرگترین ورشکستگی بانک ایالات متحده از زمان بحران مالی جهانی در سال 2008 است.

گزارش کردن Gizmochina FDIC بانک ملی بیمه سپرده سانتا کلارا را برای نگهداری سپرده های بیمه شده SBV ایجاد کرد. سازمانی که به تسویه حساب مشتریان ادامه خواهد داد. دفتر مرکزی و کلیه شعب بانک مذکور از ۲۲ اسفندماه بازگشایی می شود و سپرده گذاران بیمه شده حداکثر تا صبح دوشنبه هفته آینده به وجوه خود دسترسی خواهند داشت. با این حال، مشخص نیست که آیا حساب های بزرگتر یا خطوط اعتباری شرکت ها تحت پوشش قرار خواهند گرفت زیرا بیمه استاندارد FDIC هر سپرده گذار را تا سقف 250000 دلار پوشش می دهد.

مین لیانگ تانمدیر عامل Razer پیشنهاد کرد که توییتر SVB را خریداری کرده و آن را به یک بانک دیجیتال تبدیل کند. این یک پیشنهاد است الون ماسک و به خرید بانک مذکور پاسخ مثبت داد.

خرید بانک سیلیکون ولی می تواند نشانه ورود توییتر به فضای فین تک باشد، زیرا این شرکت در حال بررسی راه هایی برای گسترش تجارت خود بوده است. این شبکه اجتماعی با خرید SVB می تواند از پایگاه کاربری و برند بزرگ خود استفاده کند و به یکی از غول های صنعت بانکداری دیجیتال تبدیل شود.

حالا باید پیشنهاد را ببینید الون ماسک خرید بانک سیلیکون ولی در چنین شرایط بحرانی چقدر جدی است و آیا این اتفاق خواهد افتاد یا خیر.