ایران به متا 10 روز فرصت داد تا نماینده خود را معرفی کند


بر اساس اخبار منتشر شده در سایت مرکز ملی فضای مجازی، این مرکز با ارسال نامه ای به شرکت متا نسبت به رفتار نادرست اینستاگرام اعتراض کرده است. اینستاگرام در این نامه به «زمینه‌سازی برای توسعه اغتشاشات اخیر» و «عدم پاسخگویی و عدم مسئولیت در قبال مکاتبات رسمی از سوی نهادهای مسئول ایرانی» متهم شده است.

روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی همچنین از ارسال نامه رسمی این مرکز به مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، در راستای «عدم رعایت قوانین کشور ایران» و ضوابط داخل کشور خبر داد. از طریق دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن به عملکرد پلتفرم های این شرکت اعتراض کرد. انجام داده است.

بر اساس این گزارش، مهمترین اعتراضات جمهوری اسلامی «در خصوص انتشار سازمان یافته اخبار کذب، ترویج رفتار تبعیض آمیز و نفرت انگیز، تحریک به خشونت و ناآرامی اجتماعی، نقض حاکمیت ملی و نقض حقوق مردم است. کاربران از طریق اعمال استانداردهای دوگانه و استقرار فعالیت‌های تبلیغاتی و عملیاتی گروه‌های تروریستی بر روی پلتفرم‌های وابسته به شرکت متا، تعمیق شکاف‌های اجتماعی و تبعیض‌های نژادی و قومی، جدایی‌طلبی و ایجاد زمینه برای جنایات سازمان‌یافته از جمله انتقال و تجارت سلاح و مواد مخدر، ترویج رفتارهای نامناسب جنسی نسبت به کودکان و نوجوانان و همچنین عدم جلوگیری از پخش برنامه های زنده سکس، ارائه خدمات جنسی و فحشا و آموزش رفتارهای نابهنجار و خلاق طبق قوانین کشور.” مطرح شده است.

ظاهراً مرکز فضای مجازی به شرکت متا 10 روز از تاریخ دریافت نامه مهلت داده است تا یک آژانس رسمی و مسئول مستقر در ایران را «جهت امکان کارکرد پایدار پلتفرم های مذکور» معرفی کند.

این در حالی است که متا یک شرکت آمریکایی است و فعالیت آن در ایران مشمول تحریم های ایالات متحده آمریکا خواهد بود. اگر این نبود احتمالا قبل از این حضور رسمی در کشور داشت تا بتواند از 50 میلیون کاربر ایرانی خود کسب درآمد کند. .