ایرانسل تندیس طلایی تعالی در روابط عمومی را دریافت کرد


به گزارش روابط عمومی ایرانسل، نهمین مراسم تجلیل از پیشکسوتان روابط عمومی ایران شب گذشته 15 اسفند 1401 با حضور فعالان دانشگاهی و اجرایی ارتباطات و روابط عمومی و قرائت پیام رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی در سالن اصلی (خواجه نصیر) مرکز همایش. پخش بین المللی برگزار شد.

در این مراسم بر اساس ارزیابی های کارشناسی، ایرانسل با کسب بیشترین امتیاز در بین شرکت کنندگان و به عنوان تنها اپراتور تلفن همراه، تندیس طلایی ممتاز 6 ستاره روابط عمومی را دریافت کرد.

در این ارزیابی، روابط عمومی ایرانسل «با توجه به تعهد به تعالی و در مسیر تعالی به ویژه در حوزه ارتباطات دیجیتال، بر اساس مدل QMPR و کسب 815 امتیاز با توجه به رای حسابرسان و ارزیابان و دریافت 6 ستاره “، شایسته دریافت تندیس طلایی ممتاز شناخته شد. بوده است

در این مراسم پیام دکتر آن گرت ابرزوا، رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی (IPRA) نیز قرائت شد. وی در این پیام، تعالی و تعالی را یکی از مهم ترین موضوعات و دغدغه های اصلی در روابط عمومی دانست و تاکید کرد: زمانی که به تعالی، تعالی یا تعالی در روابط عمومی فکر می کنید، مدام به فکر طرح جدیدی هستید که اشتباهات خود را بیابید. و نقاط ضعف و برنامه ریزی لازم برای رفع آنها و دستیابی به بهبود مستمر. مطمئنم این رویکرد می تواند در تبیین و نشان دادن ظرفیت های روابط عمومی موثر باشد.

روابط عمومی ایرانسل در چارچوب مسئولیت اجتماعی خود، ارتباط ایرانسل با افکار عمومی و پاسخگویی رسانه. تقویت و تحقق بیشتر برنامه های ایرانسل در کمک به ایجاد اکوسیستم اقتصاد دیجیتال در حوزه مسئولیت های ارتباطی و رسانه ای.