ایده های مایکروسافت برای منوی استارت ویندوز 10 در نهایت کنار گذاشته شد


ظاهرا مایکروسافت برنامه های زیادی برای منوی استارت ویندوز 10 دارد. اگرچه سال ها از عرضه این سیستم عامل می گذرد، اما آمارهای مایکروسافت نشان می دهد که تعداد کمی از کاربران از ویژگی سفارشی سازی کاشی زنده در منوی استارت خود استفاده کرده اند و در نتیجه، غول فناوری مستقر در ردموند روی بهبود تعامل و ایجاد استفاده از منوی استارت راحت تر است. .

به گزارش نئووین، برخی از ایده هایی که مایکروسافت قصد ارائه در منوی استارت ویندوز 10 را داشت از گوشی های هوشمند سری لومیا و فناوری های نامتعارف این محصولات نشات می گیرد. ویژگی هایی که هرگز به صورت عمومی در دسترس نبودند.

منوی استارت ویندوز 10 تفاوت های زیادی با سبک طراحی ویندوز 8 و رابط کاربری لمسی آن داشت. در حالی که کاربران از بازگشت منوی Start استاندارد راضی بودند، بسیاری از مردم شخصی سازی آن را فرآیندی دشوار توصیف کردند. مایکروسافت با ارائه راهکارهایی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، سعی در رفع مشکلات کاربران با منوی استارت ویندوز 10 داشت.

قابلیت Pin in Place

مایکروسافت تصمیم گرفته بود از رابط کاربری MixView برای حل مشکلات شخصی سازی کاشی های زنده در منوی استارت ویندوز 10 استفاده کند. این رابط کاربری برای اولین بار در گوشی لومیا مک لارن (با صفحه نمایش لمسی سه بعدی) استفاده شد. اما این محصول به صورت تجاری عرضه نشد. هنگامی که انگشت خود را روی یک برنامه نگه می دارید، این ویژگی مجموعه ای از کاشی های کوچکتر را با میانبرها و عملکردهای اضافی نشان می دهد.