اکنون می توانید بدون رمز عبور وارد حساب Google خود شوید


می توانید از دستگاه های دوستان خود برای دسترسی موقت به حساب Google خود استفاده کنید. گزینه use a passkey from other device یک بار ورود به حساب شما را فراهم می کند و در این سناریو رمز عبور اصلی به دستگاه جدید منتقل نمی شود. گوگل خاطرنشان می کند: هرگز رمزهای عبور را در دستگاه های دیگران ذخیره نکنید. زیرا در این شرایط هرکسی می تواند از دستگاه مذکور به حساب شما دسترسی داشته باشد.

کاربران همچنین می‌توانند کلیدهای عبور را از طریق حساب Google خود باطل کنند تا در صورت ذخیره شدن آنها در دستگاه‌های دیگر، امنیت حساب حفظ شود. گوگل می گوید افرادی که در برنامه حفاظت پیشرفته ثبت نام می کنند، یک سرویس امنیتی رایگان دریافت می کنند که می تواند از آنها در برابر حملات محافظت کند. در برابر فیشینگ و بدافزار محافظت کنید.

اندرو شیکیارمدیر عامل FIDO گفت: “ما در مورد اخبار امروز گوگل هیجان زده ایم.” زیرا اکنون کاربران می توانند به جای رمز عبور از رمز عبور برای ورود به حساب های خود استفاده کنند و به این ترتیب صنعت به سمت حذف رمزهای عبور سنتی پیش می رود. “من فکر می کنم این پیاده سازی به عنوان یک نمونه عالی برای سایر ارائه دهندگان خدمات دیده می شود و می تواند نقطه عطفی برای پذیرش سریعتر کلیدهای عبور باشد.”

گسترش پشتیبانی از کلیدهای عبور مدتی طول می کشد، بنابراین Google به پشتیبانی از روش های قبلی رمز عبور و احراز هویت دو مرحله ای ادامه می دهد. این فناوری برای افرادی که دستگاهشان سنسور بیومتریک ندارد نیز بسیار مفید است. ظاهرا گوگل در حال برنامه ریزی برای انتقال کامل به کلیدهای عبور است و کاربران را به استفاده از این راه حل جدید تشویق می کند.

پشتیبانی از رمزهای عبور در سال گذشته به مرورگر گوگل کروم اضافه شد. اما در حال حاضر تعداد سایت هایی که از این روش پشتیبانی می کنند بسیار کم است. 1Password صفحه ای آماده کرده است که وب سایت های سازگار با رمز عبور را فهرست می کند.