اکنون توییتر برای ارسال پیامک احراز هویت دو مرحله ای هزینه دریافت می کند


زوئی شیفر وب سایت Platformer اعلام کرد که از این پس توییتر هزینه پیامک احراز هویت دو مرحله ای را از کاربران دریافت می کند.

به گزارش The Verge، پرداخت پیامک احراز هویت دو مرحله ای توییتر به صورت رسمی اعلام شده است و در نتیجه کاربران برای استفاده از این قابلیت باید هزینه پرداخت کنند. از 20 مارس، اگر در سرویس آبی توییتر مشترک نشوید یا حساب خود را برای استفاده از یک برنامه احراز هویت امن تر تغییر ندهید، شبکه اجتماعی به سادگی قابلیت تأیید دو مرحله ای را غیرفعال می کند. لازم به ذکر است که خرید اشتراک Twitter Blue برای کاربران اندروید و iOS به ترتیب ۸ و ۱۱ دلار در ماه هزینه دارد.

این روزها روش های هک سیم کارت بسیار رایج شده است، اما هنوز تعداد زیادی از کاربران از روش پیامک برای احراز هویت در وب سایت ها و اپلیکیشن ها استفاده می کنند. جک دورسی، بنیانگذار توییتر حدود چهار سال پیش با همین روش هک هدف قرار گرفت. قطعا هیچکس دوست ندارد دیگران به دلیل دسترسی به شماره تلفن خود بتوانند حساب توییتر خود را هک کنند.

توییتر سعی می کند تغییر جدید خود را توجیه کند، اما مهم ترین دلیل آن این است که ارسال پیامک گران است و در حال حاضر منابع مالی این شرکت بسیار محدود است. این رسانه اجتماعی حتی قبل از تصاحب الون ماسکاو به تدریج ارسال پیامک های مختلف را حذف کرده بود.