اکثر حامیان بلاک چین حتی از بیت کوین استفاده نکرده اند


بیت کوین اصطلاح بلاک چین را در بین مردم سراسر جهان رایج کرد. در حالی که بلاک چین یا دفتر کل دیجیتال غیرمتمرکز که برای ثبت تراکنش ها در شبکه ای از رایانه ها استفاده می شود، حداقل 30 سال است که وجود دارد، بیت کوین نام اصلی یک بلاک چین است.

اولین بلاک در بلاک چین بیت کوین بیش از 14 سال پیش استخراج شد و این ارز دیجیتال هنوز به عنوان پادشاه بازار رمزنگاری شناخته می شود. بنابراین، انتظار می رود که اکثر حامیان بلاک چین از بیت کوین استفاده کرده و این فناوری را درک کرده باشند.

خبرنگار وب سایت کوین تلگراف از شرکت کنندگان در رویداد بلاک چین در ماه فوریه در اروپا پرسید که کدام یک از آنها تاکنون از بیت کوین استفاده کرده اند؟ از حدود 250 نفر، تنها 20 نفر از اولین ارز دیجیتال جهان استفاده کرده بودند. بار دیگر از حاضران پرسیده شد که کدام یک از شما از شبکه لایتنینگ استفاده کرده اید و در این شرایط تنها 10 نفر دست خود را به نشانه پاسخ مثبت بالا بردند. لایتنینگ یک شبکه پرداخت است که بر روی پلتفرم بیت کوین ساخته شده است که تراکنش های نسبتا سریع با کارمزد بسیار کم را امکان پذیر می کند.

البته نتیجه گیری بر اساس یک نمونه داده کافی به نظر نمی رسد. به همین دلیل خبرنگار کوین تلگراف از مخاطبان حاضر در رویداد بلاک چین اروپا خواست تا به سوال فوق پاسخ دهند و نتیجه تعجب آور بود زیرا پاسخ این افراد نشان می داد که حدود 80 درصد آنها هرگز از بیت کوین استفاده نکرده اند.

اما چرا حتی اکثریت حامیان بیت کوین از این ارز دیجیتال استفاده نکرده اند؟ مانند ساتوشی ناکاموتودر توضیح کاغذ سفید بیت کوین، بلاک چین پادشاه ارزهای دیجیتال هنوز نسبتا کوچک است. هر کسی که لپ تاپ قدیمی داشته باشد می تواند تمام تراکنش های ثبت شده در شبکه پرداخت ارز دیجیتال را دانلود کند. این شبکه می تواند دسترسی میلیون ها و به زودی میلیاردها نفر را فراهم کند و بلاک چین آن هرگز هک نشده است. با این حال، تنها تعداد انگشت شماری از افراد حاضر در کنفرانس بلاک چین اعلام کردند که در فرآیند استخراج این ارز دیجیتال شرکت کرده و یا تراکنش هایی را بر روی پلتفرم آن انجام داده اند.