اکانت هک شده اینستاگرام را با ابزار جدید اینستاگرام بازیابی کنید


بر اساس گزارش Verge، کاربرانی که اکانت اینستاگرام آنها هک شده است، اکنون به راه حل جدیدی برای بازگردانی حساب خود دسترسی دارند. صفحه جدید اینستاگرام Instagram.com/hacked را راه اندازی کرده است. پس از هک شدن حساب کاربری، می توانید با مراجعه به این صفحه از اینستاگرام درخواست کنید تا به شما اجازه دسترسی به حساب کاربری را بدهد.

علاوه بر درخواست دسترسی به حساب های هک شده، سرویس جدید اینستاگرام به شما این امکان را می دهد تا در صورت فراموشی رمز عبور، حساب هایی را که جعل هویت می کنند یا وارد سیستم می شوند، گزارش دهید. مهم ترین قابلیت جدید این سرویس تلاش برای بازیابی اکانت های هک شده است. کاربران قبل از راه اندازی صفحه Instagram.com/hacked برای دسترسی به حساب کاربری هک شده مشکل داشت.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام هرگز آسان نبوده است. گزارشی در سال 2018 نشان داد که تعداد قابل توجهی از کاربران اینستاگرام مجبور به پرداخت باج به هکر برای بازیابی حساب هک شده خود شدند. گزارش دیگری در سال 2019 نشان داد که اینفلوئنسرهایی که حساب‌هایشان به دست هکرها می‌افتد مجبور بودند برای بازیابی حساب‌هایشان با سایر هکرها همکاری کنند. در هر دو گزارش، کاربران گفته‌اند که اینستاگرام با سرعت بسیار پایینی به درخواست‌ها پاسخ می‌دهد و گاهی اوقات درخواست‌ها را کاملاً بدون پاسخ می‌گذارد.

مقاله مرتبط:

در اوایل سال جاری، اینستاگرام اعلام کرد که در حال کار بر روی ویژگی های جدید برای بازیابی حساب های کاربری است. یکی از راه حل های آزمایشی، اقدام از طریق اکانت دوستان بود. اینستاگرام می گوید این ویژگی اکنون برای همه کاربران در دسترس است. کسانی که از حساب کاربری خود خارج شده اند می توانند دو نفر از دوستان خود را انتخاب کرده و هویت خود را از طریق آنها تأیید کنند. اینستاگرام می گوید همچنین در حال کار بر روی سیستم های جدید برای جلوگیری از هک شدن حساب های کاربری است.