اپل واچ همچنین می تواند استرس را با سنسور ضربان قلب خود تشخیص دهد


یک مطالعه جدید نشان می دهد که سنسور ECG و سایر سنسورهای پیشرفته ساعت اپل می توانند به ساعت کمک کنند تا استرس را برای اولین بار کنترل کند. در سال 2020 گفته می شد که اپل واچ سری 6 با قابلیت نظارت بر مشکلات سلامت روان به خصوص اضطراب عرضه می شود، اما این اتفاق هرگز نیفتاد و حتی آخرین مدل اپل واچ نیز توانایی نظارت بر مشکلات سلامت روان را ندارد.

در حالی که اپل واچ هنوز به طور رسمی نمی تواند استرس کاربر را کنترل کند، گروهی از محققان می گویند سنسورهای مختلف ساعت بیشتر از آنچه فکر می کردیم کاربرد دارند.

ارتباط بین استرس و چندین نشانگر زیستی، توسعه فناوری‌های جدید را برای اندازه‌گیری سطوح استرس ممکن کرده است، محققان می‌گویند: «یکی از این نشانگرهای زیستی، تغییرپذیری ضربان قلب (HRV) است که اکنون به‌طور معمول از طریق سنسورهای ECG اندازه‌گیری می‌شود.

ساعت های هوشمند اپل از زمان عرضه سری 4 به سنسور ضربان قلب مجهز شده اند.این سنسور عملکرد دستگاه های پزشکی گران قیمت را ندارد اما بسیار کاربردی است.

در مطالعه جدید، به 33 نفر یک آیفون 7 با iOS 15 و یک اپل واچ سری 6 با WatchOS 8.3 و برنامه Apple Watch ECG به مدت دو هفته داده شد. این دستگاه ها 6 بار در روز با فواصل تقریباً سه ساعته اطلاعات لازم را جمع آوری می کردند. قبل از جمع‌آوری داده‌های ECG، از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا یک پرسشنامه متمرکز بر استرس را از طریق آیفون تکمیل کنند. 73 درصد شرکت کنندگان زن و 27 درصد مرد بودند. این افراد بین 18 تا 65 سال سن داشتند.