اپل می گوید آیفون 14 استاندارد قدرتمندتر از آیفون 13 پرو است


مدیر ارشد طراحی آیفون می گوید با وجود استفاده از پردازنده مشابه آیفون 13 پرو، مدل استاندارد آیفون 14 قدرت پردازش بیشتری نسبت به این گوشی دارد. دو آیفون مورد بحث از تراشه A15 استفاده می کنند که اپل در سال 2021 معرفی کرد.

اپل می گوید دلیل عملکرد بهتر A15 در آیفون 14 این است که پردازنده مورد بحث نسبت به نسل قبلی کمتر در معرض گلوگاه حرارتی قرار دارد. در واقع، آیفون 14 عملکرد پایدارتری نسبت به آیفون 13 پرو ارائه می دهد، زیرا این گوشی یک سری تغییرات در قسمت داخلی به خود دیده است.

آیفون 14 دارای ساختار آلومینیومی جدید در قسمت مرکزی است که به عنوان ستون فقرات گوشی عمل می کند. این ساختار آلومینیومی بیشتر گرمای تولید شده توسط پردازنده را پخش می کند.

اپل همچنین می گوید با وجود شباهت های فراوان بین آیفون 14 و آیفون 13، هنوز دلایل خوبی برای ارتقا به گوشی جدید وجود دارد. آیفون 14 نه تنها سبک تر است، بلکه تعمیر آن آسان تر و ارزان تر است و عمر باتری بیشتری را ارائه می دهد.

همچنین دوربین اصلی آیفون 14 بزرگتر از آیفون 13 پرو است. این دوربین مجهز به سنسور بزرگتری است که در محیط های کم نور عملکرد بهتری دارد. در پنل پشتی آیفون 14 از حسگر نور محیطی کاملا جدید استفاده شده است.

طبق گزارش 9to5Mac، قبل از رونمایی از آیفون 14، تعمیرکاران برای دسترسی به قطعات داخلی گوشی مجبور به حذف صفحه نمایش آن شدند. در آیفون 14 امکان برداشتن شیشه پشتی برای دسترسی به قطعات وجود دارد. با این کار احتمال آسیب دیدن گوشی در حین مراحل تعمیر کاهش می یابد.

اپل سال‌ها تمام آیفون‌های جدید را از مدل مینی گرفته تا مدل پرو مکس به یک پردازنده مجهز کرد. این شرکت بین مدل های استاندارد و مدل های پرو از طریق مواردی مانند دوربین تفاوت قائل می شود، اما در خانواده آیفون 14، تفاوت بین مدل ها بسیار بیشتر شده است.

اپل از دو گوشی آیفون 14 و آیفون 14 پلاس با پردازنده 2021 رونمایی کرد و تنها در مدل های پرو و ​​پرو مکس به سراغ پردازنده جدید A16 رفت.