اپل ممکن است بخشی از تولید آی‌پد را از چین به هند منتقل کند


پس از انتقال تولید آیفون از چین، اپل اکنون ظاهراً به تولید iPad چشم دوخته است. طبق گزارش CNBC، اپل در حال مذاکره برای تولید برخی از آیپدهای خود در هند است تا به تنوع بخشیدن به زنجیره تامین خود کمک کند.

این خبر تقریباً دو سال پس از انتشار گزارش‌هایی منتشر شد که نشان می‌داد اپل نیز در حال بررسی ساخت آی‌پد در ویتنام است. اپل در حالی این کار را انجام می دهد که این شرکت به دنبال انتقال 30 درصد از تولید خود به خارج از چین است.

اپل سال‌هاست که در بحبوحه جنگ تجاری بین چین و ایالات متحده و افزایش هزینه‌های نیروی کار در چین تلاش می‌کند محصولات خود را متنوع کند. اخیرامحدودیت‌های شدید ویروس کرونا باعث اعتراضات سراسری شد که اپل را مجبور کرد تولید آیفون 14 را در ماه گذشته کاهش دهد که منجر به تاخیر در ارسال شد.

به گزارش CNBC، مهاجرت به هند ممکن است با مشکلاتی همراه باشد. کمبود کارگران ماهر در ساخت دستگاه های پیچیده مانند آی پد و افزایش اختلافات داخلی بین چین و هند می تواند موانعی ایجاد کند.

در ابتدای سال جاری، بلافاصله پس از عرضه آیفون 14، اپل تولید آیفون 14 را در جنوب هند آغاز کرد. این اولین باری بود که این غول فناوری پس از عرضه یک گوشی هوشمند پرچمدار، تولید خود را به این سرعت از چین به هند منتقل کرد.

کارشناسان پیش بینی کرده اند که تولید آیفون در هند در چند سال آینده افزایش خواهد یافت. البته به آرامی

مقاله مرتبط:

در همین حال، Nikkei Asia در ماه اوت گزارش داد که اپل برای اولین بار در حال بحث در مورد انتقال تولید مک بوک و ساعت های هوشمند اپل به ویتنام است. بر اساس این گزارش، تامین کننده اپل یعنی Luxshare آزمایش تولید این دستگاه ها را در این کشور آغاز کرده بود.