اپل ممکن است استاندارد Wi-Fi 6E را به iPhone 15 Pro و iPhone 15 Ultra محدود کند


اپل در حال حاضر از استاندارد Wi-Fi 6E در آیپد پرو، مک مینی و مک بوک پروهای جدید استفاده می کند. این شرکت هرگز استانداردهای جدید وای فای را به مدل‌های آیفون پرو محدود نکرده است و ظاهراً در سال 2023 شاهد تفاوت‌های بیشتری بین مدل‌های استاندارد و پرو خواهیم بود. اپل در تلاش است تا بیشتر طرفداران خود را برای خرید مدل‌های گران‌تر آیفون ترغیب کند. .

Wi-Fi 6E یک استاندارد نسبتا جدید است و هنوز به طور گسترده در دسترس نیست. برای بهره مندی از مزایای Wi-Fi 6E باید روترها و مودم های مجهز به این استاندارد را تهیه کنید. روترهای Wi-Fi 6E علاوه بر باندهای 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز به باند 6 گیگاهرتز مجهز هستند.

در مقایسه با Wi-Fi 6، Wi-Fi 6E دارای پهنای باند بیشتر، سرعت اتصال بالاتر و تاخیر کمتری است. این استاندارد فرکانس 1.2 گیگاهرتز بیشتری را در باند 6 گیگاهرتز ارائه می دهد و پوشش گیگابیتی را برای کل خانه به ارمغان می آورد.

اگر اپل به سنت های چند سال اخیر پایبند باشد، در پایان سپتامبر 1402 از گوشی های سری آیفون 15 رونمایی خواهد کرد. آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 اولترا احتمالا اولین گوشی های جهان با پردازنده 3 نانومتری خواهند بود.