اپل فاش کننده اسرار داخلی شرکت را شناسایی و اخراج کرد


در چند ماه گذشته، فاش جدیدی در توییتر منتشر شده است که ادعا می کند به اطلاعات زیادی در مورد به روز رسانی نرم افزار اپل دسترسی دارد. این حساب بارها ادعاهایی در مورد ویژگی های جدید iOS 17 و watchOS 10 و سایر سیستم عامل ها داشته است.

در حالی که کاربران منتظر افشای اطلاعات جدید بودند، حساب کاربری افشاگر ناگهان در دسترس نبود. طولی نکشید که صاحب حساب گفت اپل منبع اصلی خود را در یک عملیات مخفی چند مرحله ای شناسایی و اخراج کرده است.

افشاگر مورد بحث که از نام کاربری Analyst941 در توییتر استفاده می کرد، برای اولین بار پاییز گذشته افشاگری های خود را آغاز کرد. در آن زمان او اطلاعات کاملاً دقیقی در مورد جزیره پویا آیفون 14 پرو ارائه کرد.

تا قبل از افشای اطلاعات توسط Analyst941، تصور بر این بود که آیفون 14 پرو دارای دو سوراخ مجزا در بالای صفحه نمایش خود است. Analyst941 اولین کسی بود که اشاره کرد که اپل از نظر نرم افزاری سوراخ ها را به هم متصل می کند تا کاربر یک سوراخ کپسول بزرگ را ببیند.

پس از چند ماه سکوت، Analyst941 دوباره شروع به افشاگری کرد. پس از افشای اطلاعات مربوط به iOS 17، او گفت که اپل نرم افزارهای Final Cut Pro و Logic Pro را به ترتیب در سال های 2024 و 2025 برای iPad منتشر خواهد کرد. تنها چند روز بعد، اپل رسما اعلام کرد که این دو نرم افزار کمتر از دو هفته دیگر عرضه خواهند شد.

Analyst941 می گوید اطلاعاتی که در مورد Final Cut Pro دریافت کرده است بخشی از برنامه مخفی اپل برای شناسایی یک افشاگر داخلی بوده است و Analyst941 می گوید که افشاگر خواهر او بوده که در تیم های نرم افزاری اپل کار می کرده و به طور مستقیم با آنها در تعامل بوده است. کریگ فدریگیرهبر تیم نرم افزاری در تماس بوده است.

ظاهرا اپل پس از مشکوک شدن به خواهر Analyst941 تنها تاریخ 2024 و 2025 را به او اعلام کرده و پس از انتشار این خبر در رسانه ها اقدام به اخراج وی کرده است. Analyst941 می گوید که نگران است اپل علیه او و خواهرش اقدام قانونی کند.