اپل سیستم قیمت گذاری اپ استور را اصلاح می کند


سند جدیدی از توسعه دهندگان اپل نشان می دهد که این شرکت یک سیستم قیمت گذاری جدید برای اپ استور آماده کرده است. غول فناوری کوپرتینویی تعداد گزینه های قیمت گذاری را 10 برابر افزایش داده است و توسعه دهندگان می توانند قیمت برنامه ها و بازی های خود را از بین 900 گزینه انتخاب کنند.

تغییر جدید در سیستم قیمت گذاری App Store پیشرفت بزرگی نسبت به سیستم موجود است که در آن هر مرحله تغییر قیمت 0.99 دلار است و توسعه دهندگان در صورت تمایل می توانند مقادیر قیمت را به طور کامل تعیین کنند.

به گفته GSMArena، اپلیکیشن‌های App Store و خریدهای درون‌برنامه‌ای اکنون می‌توانند از 0.29 دلار شروع شوند و بالاترین قیمتی که یک توسعه‌دهنده می‌تواند تعیین کند، 10000 دلار است. البته ثبت چنین قیمت بالایی نیاز به مجوز ویژه از اپل دارد.

توسعه دهندگان همچنین می توانند از قیمت گذاری استاندارد جهانی استفاده کنند. مکانیزمی که از رایج ترین قراردادهای قیمت گذاری در هر کشور یا منطقه ای پیروی می کند. توسعه‌دهندگان می‌توانند با منطقه‌ای کردن دسترسی به برنامه‌ها و خریدهای درون‌برنامه، خدمات سفارشی‌سازی‌شده را به کاربران خود ارائه دهند.

از 9 می 2023، اپل سیستم قیمت گذاری برنامه های موجود و خریدهای درون برنامه ای را در اپ استور به روز می کند و هزینه های آنها در سطح جهانی با استفاده از داده های نرخ ارز عمومی تنظیم شده توسط مشاوران داده های مالی و مطبوعات تعیین می شود.

اگر توسعه‌دهندگان نتوانند قیمت‌گذاری اپلیکیشن و خریدهای درون‌برنامه خود را در اپ استور قبل از مهلت مقرر به‌روزرسانی کنند، اپل این کار را به‌طور خودکار برای آنها انجام می‌دهد. گفتنی است تبدیل قیمت ها در این شرایط بر اساس ارزش پایه دلار آمریکا انجام خواهد شد.