اپل در سیاست ضد ردیابی خود به ریاکاری متهم شد


دفتر تبلیغات تعاملی (IAB) سازمانی است که استانداردهایی را برای کنترل و تنظیم تبلیغات دیجیتال تعریف می کند. گوگل، متا، ادوبی و بسیاری از شرکت های دیگر عضو این سازمان هستند. دیوید کوهنمدیر عامل IAB اخیراً نکاتی را در مورد رویکرد اپل به سیاست حفظ حریم خصوصی آیفون بیان کرده است.

کوهن وی در نشست سالانه IAB گفت که اپل از درون به صنعت تبلیغات حمله می کند و این نشان دهنده ریاکاری شرکت مذکور است. کوهن وی همچنین بیان کرد:

کوهن او می‌گوید در حالی که اپل از اپلیکیشن‌ها می‌خواهد قبل از ردیابی از کاربران اجازه بگیرند، اما خودش این کار را نمی‌کند. ویژگی شفاف‌سازی ردیابی اپلیکیشن در iOS، که در آوریل ۲۰۲۱ معرفی شد، برنامه‌ها را مجبور می‌کند تا قبل از تلاش برای ردیابی فعالیت‌های کاربران، به صراحت از آنها رضایت بگیرند.

کریگ فدریگیمعاون ارشد مهندسی نرم افزار اپل می گوید که برنامه های شخصی شخص ثالث قبل از ردیابی باید از کاربران اجازه بگیرند، در حالی که برنامه های پیش فرض این شرکت، از جمله Stocks، چنین کاری را انجام نمی دهند. فدریگی او سال گذشته در یکی از مصاحبه های خود با وال استریت ژورنال گفت که هیچ یک از برنامه های اپل کاربران را برای اهداف تبلیغاتی ردیابی نمی کند. او همچنین اظهار داشت که اگر اپل اپلیکیشن یا سرویسی را راه اندازی کند که نیاز به ردیابی کاربر داشته باشد، از سیاست اپ استور خود پیروی خواهد کرد.

طبق گزارش MacRumors، اپل در حال حاضر با یک دعوای دسته جمعی روبرو است که ادعا می کند فعالیت های تلفن همراه کاربران بدون رضایت آنها علیرغم ضمانت های حریم خصوصی شرکت جمع آوری می شود. این شکایت اپل را به ارائه ضمانت های کاملا نادرست متهم می کند. جایی که این شرکت تضمین می کند که کاربران آیفون کنترل کاملی بر داده های خود دارند. در دادخواست آمده است:

سیاست و رویکرد Apple App Store در مورد حفظ حریم خصوصی، به نگرانی فزاینده ای برای سازمان ها و شرکت های بین المللی، از اتحادیه اروپا گرفته تا متا، گوگل و اسپاتیفای تبدیل شده است. Spotify و چند شرکت دیگر اخیرا نامه ای به اتحادیه اروپا ارسال کرده و سیاست های اپل را ضد رقابتی و مضر خوانده اند.