اپل در رویداد مارس از “حداقل پنج مک جدید” رونمایی خواهد کرد


زمانی که اپل اولین نسل از پردازنده های کلاس کامپیوتری سری سیلیکون اپل را معرفی کرد، اعلام کرد که طی دو سال آینده مهاجرت به این تراشه ها را تکمیل می کند، اما با پایان سال 2022، این هدف برای کوپرتینویی ها محقق نشد. برای اولین بار در 22 سال، اپل هیچ مک جدیدی را در سه ماهه چهارم سال عرضه نکرد.

افشاگران مدت هاست که می گویند اپل برنامه های بزرگی برای سه ماهه اول سال 2023 دارد و در این سه ماهه شاهد رونمایی از چندین مک جدید خواهیم بود. حساب توییتر LeaksApplePro ادعا می کند که اپل به دنبال برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی در مارس 2023 (مارس 1401 و آوریل 1402) است.

به گفته Digital Trends، اپل در رویداد ماه مارس حداقل از پنج کامپیوتر جدید رونمایی خواهد کرد. این دستگاه ها شامل مک پرو، مک مینی، مک بوک ایر 15 اینچی، مک بوک پرو 14 اینچی و مک بوک پرو 16 اینچی خواهند بود.

LeaksApplePro می‌گوید رایانه رومیزی Mac Pro نسبت به مدل فعلی «ارزان‌تر و کارآمدتر» خواهد بود و با پردازنده M2 Ultra وارد بازار خواهد شد. مارک گارمنافشاگر معروف بلومبرگ مدتی پیش گفت که اپل طرح تولید تراشه M2 Extreme را لغو کرده است. M2 Extreme قرار بود ترکیبی از دو تراشه M2 Ultra باشد و در قدرتمندترین پیکربندی Mac Pro استفاده شود.

مک مینی جدید با طراحی مشابه قبلی تولید خواهد شد و از پردازنده های M2 یا M2 Pro در پیکربندی های مختلف استفاده خواهد کرد. LeaksApplePro هیچ جزئیاتی در مورد مک بوک ایر 15 اینچی و دو مدل جدید مک بوک پرو منتشر نکرده است.

مقالات مرتبط

به گفته LeaksApplePro، اپل قصد دارد مانیتور گران قیمت Pro Display XDR را در رویداد جدید خود به روز کند. ظاهرا اپل همچنان روی آی مک پرو کار می کند. همانطور که LeaksApplePro می گوید، اپل هیچ برنامه ای برای عرضه مدل جدید مک استودیو ندارد.