اپل در حال کار بر روی نسل جدیدی از نمایشگرها برای دستگاه های الکترونیکی است


مارک گارمنتحلیلگر بلومبرگ سابقه درخشانی در افشای اطلاعات دارد. او به تازگی جزئیات یک تیم مخفی در اپل به نام XDG را فاش کرده است. گارمین می‌گوید تیم XDG مسئولیت پروژه‌ها و عملکردهای جدید و نوآورانه اپل را بر عهده دارد و مانند تیم X Alphabet (شرکت مادر گوگل) عمل می‌کند.

اپل رویکرد نسبتا سخت تری برای افشای اطلاعات دارد و معمولا جزئیات مهم محصولات جدید خود را مخفی نگه می دارد. گارمین هفته گذشته ادعا کرد که تیم XDG اپل پیشرفت قابل توجهی در توسعه یک سیستم کنترل قند خون غیرتهاجمی (بدون سرنگ) داشته است.

در حال حاضر، تیم XDG بر روی فناوری نظارت بر قند خون تمرکز دارد. اما روی پروژه های دیگر نیز کار می کند و به بهبود دستگاه های فعلی اپل کمک کرده است. XDG یک ​​زیرشاخه از گروه تجاری است فناوری های سخت افزاری اپل در نظر گرفته شده و مدیریت آن برعهده دارد جان ساروجیاو معاون ارشد سابق این شرکت است.

مارک گارمن می گوید تیم XDG اپل در حال کار بر روی «نسل بعدی فناوری صفحه نمایش» است. در حال حاضر هیچ اشاره ای به این نمایشگر جدید نشده است. اما پیش از این شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه اپل تمرکز ویژه ای روی نمایشگر میکرو LED دارد.

نمایشگر میکرو LED احتمالا برای اولین بار در اپل واچ استفاده خواهد شد. برخی منابع می گویند که این اپل واچ در سال 2024 وارد بازار می شود. اما سایر افشاگران معتقدند که انتشار Apple Watch Micro LED برای سال 2025 تعیین شده است. گفته می شود که نمایشگر micro LED دارای روشنایی و زاویه دید بسیار بهتری نسبت به OLED است.