اپل حداقل تا دو سال دیگر Face ID آیفون را به زیر نمایشگر منتقل نخواهد کرد


طبق ادعا راس یانگیک افشاگر کهنه کار صنعت نمایشگر، بعید است که اپل تجهیزات مورد نیاز برای سیستم Face ID (تشخیص چهره آیفون) را حداقل تا سال 2025 به زیر نمایشگر منتقل کند.

یانگ پیش از این پیش بینی کرده بود که اولین آیفون با Face ID زیر نمایشگر در سال 2024 وارد بازار شود، اما اکنون معتقد است که برنامه های اپل حداقل یک سال به تعویق افتاده است. راس یانگ این تاخیر را به “مشکلات حسگر” نسبت می دهد.

بنابراین، انتظار داریم آیفون 17 پرو در سال 2025 اولین گوشی اپل باشد که Face ID را زیر نمایشگر جابجا می کند. راس یانگ می‌گوید با جابه‌جایی Face ID زیر نمایشگر، آیفون 17 پرو به یک دستگاه تمام صفحه تبدیل نمی‌شود، زیرا اپل در حال حاضر برنامه‌ای برای انتقال دوربین سلفی زیر نمایشگر ندارد.

جدیدترین آیفون های رده بالای اپل دارای یک سوراخ کپسولی در بالای صفحه نمایش خود هستند. ظاهرا اپل می خواهد این سوراخ کپسولی را در سال 2025 به یک سوراخ دایره ای تبدیل کند.

ادعای جدید راس یانگ در تضاد با گزارش The Elec است که مدعی شده بود Face ID با آیفون 16 پرو به زیر نمایشگر منتقل خواهد شد. جوان معمولا اشتباه نمی کند. به همین دلیل بعید نیست که اپل واقعا برنامه های خود را به تعویق انداخته باشد.

شایعات تایید نشده می گویند که اپل در هر چهار مدل از سری آیفون 15 با بریدگی نمایشگر خداحافظی کرده و به جزیره دینامیک می رود. جزیره پویا (Dynamic Island) نامی است که اپل برای حفره کپسولی آیفون انتخاب کرد. احتمالاً پس از انتقال Face ID زیر نمایشگر، Dynamic Island به یک ویژگی نرم افزاری اختیاری تبدیل خواهد شد.