اپل به طور غیرمستقیم علیه ChatGPT و هوش مصنوعی مولد موضع گرفت


طبق گزارش وال استریت ژورنال، اپل آخرین به روز رسانی BlueMail را منتشر کرده است که اضافه می کند هوش مصنوعی سازنده بر اساس ChatGPT، این برنامه صادر نمی شود. اپل به توسعه دهنده BlueMail گفته است که این اپلیکیشن به شرط تغییر محدوده سنی به +17 منتشر خواهد شد.

آخرین به روز رسانی برنامه BlueMail نوشتن متن ایمیل را با استفاده از ChatGPT API جدید که دیروز معرفی شد، آسان تر می کند. این متون توسط هوش مصنوعی بر اساس ایمیل های قبلی و رویدادهای مهم مشخص شده در تقویم انتخاب می شوند.

تیم مدیریت App Store در ایمیلی به توسعه دهنده BlueMail گفت که ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی ممکن است محتوای نامناسبی برای کودکان ایجاد کنند. در همین راستا از توسعه دهنده درخواست شده است که نسخه جدید BlueMail را فقط برای افرادی که 17 سال به بالا دارند در دسترس قرار دهد. راه حل دیگر فیلتر کردن محتوای ایجاد شده با هوش مصنوعی است.

برنامه BlueMail در حال حاضر برای کودکان چهار سال و بالاتر در دسترس است. توسعه دهنده BlueMail می گوید که این سرویس در حال حاضر دارای سیستم فیلتر محتوا است و اعمال محدودیت سنی 17 سال به بالا از رشد احتمالی BlueMail جلوگیری می کند.

به طور معمول، اپل محدوده سنی 17 سال و بالاتر را فقط برای برنامه هایی در نظر می گیرد که حاوی محتوای توهین آمیز و جنسی یا به مواد مخدر است. به همین دلیل است که توسعه دهنده BlueMail مجبور کردن اپل به اعمال محدودیت سنی 17 سال و بالاتر را غیرمنصفانه می داند. به گفته این شرکت، سایر اپلیکیشن های مبتنی بر ChatGPT با این سخت گیری مواجه نیستند.

یکی از نمایندگان اپل به وال استریت ژورنال گفت که توسعه دهندگان می توانند از طریق هیئت مدیره ویژه اپل استور به این تصمیمات اعتراض کنند. اپل در حال حاضر در حال بررسی پرونده BlueMail است.

مایکروسافت اخیراً نسخه بهبود یافته ChatGPT را به موتور جستجوی بینگ اضافه کرده است. استفاده از این موتور جستجو در اپ استور فقط برای افراد 17 سال و 17 سال به بالا قابل استفاده است. احتمالا اپل مایکروسافت را مجبور به انجام این کار کرده است.

سرکوب اپل با توسعه دهنده BlueMail نشان می دهد که این شرکت در حال حاضر روی قوانین جدیدی با تمرکز بر هوش مصنوعی کار می کند. همزمان با افزایش محبوبیت هوش مصنوعی، بسیاری از مردم نگران محتوای مضر تولید شده توسط این فناوری هستند.

تا به امروز، اپل تصمیم گرفته است از رقابت مستقیم با غول های فناوری در زمینه هوش مصنوعی اجتناب کند. گفته می شود این شرکت یک تیم فوق سری برای پروژه های هوش مصنوعی دارد.