اپل به دنبال کسب 1400 دلار در هر فروش هدست واقعیت ترکیبی است


اگر شایعات صحت داشته باشند، اپل تا دو هفته دیگر از اولین هدست واقعیت ترکیبی خود رونمایی خواهد کرد. به گفته افشاگران، این دستگاه به دلیل اینکه فرآیند ساخت پیچیده ای دارد و از فناوری های پیشرفته بهره می برد، با قیمتی در حدود 3000 دلار روانه بازار خواهد شد.

در گزارشی مستقل، تحلیلگران چینی به هزینه های تولید هدست واقعیت ترکیبی اپل اشاره کرده اند. با فرض دقیق بودن این گزارش، تهیه قطعات هدست برای اپل 1400 دلار هزینه دارد و با احتساب هزینه ارسال، قیمت کل هر دستگاه برای اپل به 1600 دلار خواهد رسید.

مانند به گفته 9to5Mac، هدست واقعیت ترکیبی اپل دارای پردازنده M2، 12 گیگابایت رم، 512 گیگابایت حافظه SSD، Wi-Fi 6 و بلوتوث 5.3 خواهد بود.

گران ترین قسمت هدست اپل نمایشگر OLED است. این هدست مجهز به دو صفحه نمایش (برای دو چشم کاربر) خواهد بود که قیمت هر کدام بین 280 تا 320 دلار خواهد بود. هزینه 14 دوربین استفاده شده در هدست حدود 160 دلار است.

به گفته تحلیلگران، فروش هر دستگاه Quest Pro (رقیب اصلی هدست اپل) حدود 250 دلار درآمد برای Meta دارد. با این حال، حاشیه سود اپل از فروش هدست بسیار بیشتر خواهد بود. اپل عموما تمایلی به کاهش حاشیه سود ندارد. این شرکت آیفون 14 پرو مکس را با قیمت 500 دلار می سازد و آن را با قیمت 1099 دلار به فروش می رساند.

منابع آگاه می گویند اپل هر ساله بیش از یک میلیارد دلار برای تولید هدست های واقعیت ترکیبی هزینه کرده است. این شرکت انتظارات فروش اولیه را برای این هدست کاهش داده است و احتمالاً در سال اول 500000 دستگاه خواهد فروخت.