اپل «بسیار» نگران آمار فروش آیفون 14 پلاس است


یک گزارش جدید می گوید که اپل “بسیار” نگران ارقام فروش آیفون 14 پلاس است. از زمان عرضه گوشی های جدید اپل، فروش ضعیف آیفون 14 پلاس در کانون توجه قرار گرفت و اکنون گفته می شود که اپل ممکن است رویکرد خود را نسبت به گوشی های خانواده آیفون 15 تغییر دهد.

آیفون 14 پلاس جدیدترین عضو سری آیفون است که دارای دوربین دوگانه در پنل پشتی است و از صفحه نمایش 6.7 اینچی (مشابه مدل پرو مکس) استفاده می کند. آیفون 14 پلاس جایگزین آیفون مینی شده است که در دو سال گذشته با استقبال خوبی مواجه نشده بود. آیفون 14 پلاس در واقع یک مدل بزرگتر از آیفون 14 استاندارد است.

به گفته MacRumors، یک افشاگر خوش‌حساب می‌گوید اپل در حال «ارزیابی مجدد» تغییرات رویکرد خود نسبت به مدل‌های استاندارد و پرو آیفون است.

گفته می شود اپل در حال حاضر در حال بررسی دو استراتژی است. اولین استراتژی افزایش تفاوت بین مدل های استاندارد و مدل های حرفه ای است. از طرفی ممکن است اپل در نهایت تصمیم به کاهش قیمت مدل پلاس بگیرد. در حال حاضر قیمت آیفون 14 پلاس 899 دلار است. کاهش قیمت مدل پلاس احتمالا منجر به کاهش قیمت مدل استاندارد خواهد شد که در حال حاضر برچسب قیمتی 799 دلاری را به خود اختصاص داده است.

مقالات مرتبط

در سال های اخیر، اپل چندین تغییر قابل توجه در خانواده آیفون ایجاد کرده است. از زمان معرفی خانواده آیفون 6، اپل شروع به تولید آیفون های کوچک و بزرگ کرده است. چند سال پیش برای اولین بار شاهد عرضه چهار آیفون در قالب یک خانواده بودیم. در خانواده آیفون 12، مدل پرو مکس از دوربین پیشرفته تری نسبت به مدل پرو برخوردار بود، اما در آیفون 13، دو گوشی 6.1 اینچی و 6.7 اینچی اپل از یک دوربین استفاده می کردند. آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس نیز دوربین یکسانی دارند و تنها تفاوت آنها در اندازه صفحه نمایش و ظرفیت باتری است.

هنوز یک سال با رونمایی از آیفون 15 فاصله داریم اما مدتی است که شایعات مربوط به این گوشی به گوش می رسد. گفته می شود تمامی گوشی های سری آیفون 15 دارای جزیره پویا (حفره کپسول) خواهند بود. اپل ممکن است برای اولین بار از پسوند “Ultra” استفاده کند. آیفون 15 اولترا احتمالا دارای قاب تیتانیومی خواهد بود.