اپل با یک تیم فوق سری در پروژه های هوش مصنوعی کار می کند


اپل یک تیم سری به نام XDG دارد که زیرشاخه ای از گروه تجاری است فناوری های سخت افزاری در نظر گرفته شده است. تیم XDG شامل گروهی از مهندسان نخبه اپل است و وظیفه دارد روی فناوری‌های جدید کار کند.

ظاهرا مارک گارمنبه گفته افشاگر کهنه کار بلومبرگ، اپل از طریق تیم XDG بر هوش مصنوعی متمرکز شده است. در حال حاضر، ما از جزئیات پروژه های هوش مصنوعی اپل اطلاعی نداریم. اما به نظر می رسد با افزایش محبوبیت این فناوری در ماه های اخیر، اپل نیز قصد دارد توجه بیشتری به هوش مصنوعی نشان دهد.

پروژه اصلی XDG یک ​​فناوری جدید است که امکان نظارت بر قند خون را بدون نیاز به سرنگ فراهم می کند. در حالی که ظاهرا چند سال با اجرای این فناوری فاصله داریم، مهندسان تیم XDG به طور همزمان در حال پیشبرد پروژه های دیگر هستند.

مارک گارمن می گوید که اپل بودجه زیادی را برای تیم XDG فراهم کرده است و به آنها کمک کرده تا از طریق منابع مختلف روی ایده های جدید کار کنند.

هوش مصنوعی به لطف خدماتی مانند ChatGPT در ماه های اخیر به ترند شماره یک در صنعت فناوری تبدیل شده است. شرکت هایی مانند مایکروسافت و گوگل توجه ویژه ای به این حوزه دارند. اما اپل تمام پروژه های خود را مخفیانه انجام می دهد. چندی پیش این شرکت کنفرانسی داخلی با محوریت هوش مصنوعی برگزار کرد.