اپل با فناوری اختصاصی خود روشنایی و زاویه دید صفحه نمایش آیفون را تا حد زیادی بهبود می بخشد


مارک گارمنافشاگر کهنه کار بلومبرگ می گوید اپل در آینده ای نه چندان دور از نمایشگرهای میکرو LED سفارشی در آیفون ها، آیپدها و مک ها استفاده خواهد کرد. این شرکت در ابتدا از نمایشگر میکرو LED در مدل جدید اپل واچ اولترا استفاده خواهد کرد که در اواخر سال 2024 رونمایی خواهد شد.

اپل حدود 6 سال است که روی فناوری میکرو LED کار می کند و این اولین بار است که اپل قصد دارد به طور خاص یک صفحه نمایش بسازد. باارزش ترین برند دنیا با مهاجرت به یک پردازنده اختصاصی اتفاقات هیجان انگیزی را در دنیای لپ تاپ خلق کرد و حالا قصد دارد تعداد قطعات اختصاصی محصولات خود را افزایش دهد.

شایعات تایید نشده می گویند که پروژه تولید نمایشگر میکرو LED در سال 2017 با کد T159 آغاز شده است. این نوع نمایشگر از نظر روشنایی، بازتولید رنگ و زاویه دید بهبود قابل توجهی را تجربه می کند. مارک گارمن می گوید میکرو ال ای دی این حس را ایجاد می کند که تصاویر روی شیشه نمایشگر نقاشی شده اند. در حال حاضر، اپل نمایشگرهای دستگاه های خود را از شرکت هایی مانند ال جی و سامسونگ خریداری می کند.

گارمین می گوید برنامه بلندمدت اپل استفاده از نمایشگرهای میکرو ال ای دی در تمامی محصولات اصلی است. بدین ترتیب پس از اپل واچ اولترا، شاهد رونمایی از آیفون با نمایشگر میکرو ال ای دی خواهیم بود. بعد از آیفون، آیپد و مک نیز به این صفحه نمایش مجهز خواهند شد. احتمالاً یک دهه با رونمایی از اولین مک مجهز به نمایشگر میکرو LED فاصله داریم.