اپل با تولید نمایشگرهای microLED وابستگی خود را به پنل های OLED سامسونگ کاهش می دهد


اپل مدتی پیش تحقیق و توسعه فناوری نمایشگر microLED را آغاز کرده است. زیرا به نظر می رسد بهترین پنل های OLED و miniOLED از این فناوری استفاده می کنند.

اپل حتی برخی از تجهیزات تولید نمایشگر خود را بر اساس فناوری میکرو ال ای دی طراحی کرده و در این زمینه با ال جی دیسپلی وارد همکاری شده است. هدف نهایی غول فناوری کوپرتینویی استفاده از نمایشگرهای miciLED در آیفون و کاهش وابستگی به صفحه نمایش سامسونگ است، زیرا این برند کره ای در حال حاضر اکثر صفحه نمایش های مورد نیاز اپل را تولید می کند و یکی از پیشگامان صنعت OLED به حساب می آید.

microLED دارای پیکسل هایی است که به صورت جداگانه روشن می شوند و این ویژگی به افزایش کنتراست و عمق سیاهی در نمایشگرهای OLED کمک می کند. البته میکرو ال ای دی برخلاف OLED یک ماده ارگانیک نیست یعنی مشکل سوختن ندارد. پنل های microLED نیز نسبت به OLED نازک تر هستند و انرژی کمتری مصرف می کنند. ابعاد بسیار کوچک تراشه های میکرو ال ای دی همچنین امکان ادغام موثرتر سایر سنسورها از جمله اثر انگشت زیر نمایشگر را فراهم می کند.

از آنجایی که نمایشگر معمولا یکی از گران ترین اجزای آیفون است، اپل می تواند با تولید صفحه نمایش های مورد نیاز خود، در هزینه ها صرفه جویی کرده و حاشیه سود خود را افزایش دهد.