اپل با تغییر ساختار کسب و کار خود در خارج از کشور، بر بازار هند متمرکز شده است


مارک آلمانیافشاگر کهنه کار بلومبرگ می گوید اپل به دنبال ایجاد تغییرات عمده در تیم مدیریت کسب و کار بین المللی خود است تا بیشتر بر بازار هند تمرکز کند. این به وضوح نشان می دهد که هند قرار است به یکی از بازارهای مهم اپل تبدیل شود.

اکثر ساکنان هند یک گوشی اندرویدی دارند، اما تقاضا برای آیفون های اپل در چند وقت اخیر افزایش یافته است. تغییر سیاست اپل در حالی رخ می دهد که معاون رئیس جمهور هند، خاورمیانه، مدیترانه، اروپای شرقی و آفریقا اخیرا بازنشسته شده است. اپل با رفتن او به دنبال ارتقای مقام ریاست شعبه هند است.آشیش چوداری) است. چادری قرار است از این پس کار خود را مستقیماً به سرپرست تیم فروش محصولات اپل گزارش دهد.

درآمد اپل از بازار هند رکورد سه ماهه گذشته را شکست، هرچند فروش محصولات این شرکت در دوره مورد بحث پنج درصد کاهش یافت. اپل یک فروشگاه آنلاین برای خدمات رسانی به کاربران هندی دارد و احتمالا اولین فروشگاه فیزیکی خود را تا پایان سال جاری در این کشور افتتاح خواهد کرد.

تیم کوکمدیرعامل اپل در نشست مالی اخیر این شرکت گفت که سازنده آیفون “تاکید زیادی بر بازار هند دارد”. وی وضعیت فعلی اپل در بازار هند را با سال های اولیه فعالیت این شرکت در چین مقایسه کرد. اپل در حال حاضر سالانه ۷۵ میلیارد دلار از بازار چین درآمد دارد. پس از آمریکا و اروپا، چین سومین بازار مهم اپل است.

علاوه بر افزایش فروش محصولات اپل، هند در حال تبدیل شدن به منطقه مهم تری برای تولید دستگاه های این شرکت است. تامین کنندگان اصلی اپل در حال انتقال تجارت خود به هند هستند. اپل در حال همکاری با فاکسکان برای ساخت یک کارخانه جدید در هند برای تولید آیفون است.