اپل اپلیکیشن محبوب هواشناسی Dark Sky را متوقف کرد


اپل با ورود به سال 2023 به فعالیت برنامه هواشناسی محبوب خود به نام آسمان تاریک پایان داد. این اپلیکیشن قبلاً در ماه سپتامبر از اپ استور حذف شده بود و کاربران از امروز دیگر نمی توانند از آن استفاده کنند.

اپل برنامه Dark Sky را در مارس 2020 خریداری کرد و از آن زمان بسیاری از ویژگی های آن را به برنامه پیش فرض آب و هوا در iPad، iPhone و Mac اضافه کرده است. در یک سند پشتیبانی در اوایل این ماه، این شرکت اطلاعاتی را در مورد نحوه استفاده کاربران Dark Sky از برنامه پیش‌فرض آب و هوا به اشتراک گذاشت که اکنون پیش‌بینی‌های محلی از جمله بارندگی، پیش‌بینی ساعتی برای 10 روز آینده، نقشه‌های راداری با وضوح بالا و هشدارهای آب و هوای شدید را نشان می‌دهد. .

طبق گفته MacRumors، دستگاه شما باید به iPadOS 16، iOS 16 یا macOS Ventura به‌روزرسانی شود تا از ویژگی‌های Dark Sky در برنامه هواشناسی استفاده کنید. شایان ذکر است برخی از ویژگی های این برنامه در حال حاضر تنها در کشورهای منتخب موجود است.

اپل همچنین API برنامه Dark Sky را برای برنامه های هواشناسی شخص ثالث از 31 مارس غیرفعال می کند و آن را با API برنامه آب و هوای WeatherKit خود جایگزین می کند.