اپل استفاده از ChatGPT را برای کارمندان خود ممنوع کرد


OpenAI این اپلیکیشن را شب گذشته معرفی کرد ChatGPT را برای آیفون منتشر کرده است. این چت بات مدت کوتاهی پس از انتشار عمومی خود در اواخر سال 2022 رشد انفجاری را تجربه کرد و امروزه تعداد زیادی کاربر در سراسر جهان دارد.

علیرغم محبوبیت و کاربرد چت GPT، به نظر می رسد اپل موضعی علیه این سرویس دارد. آژانس خبری وال استریت ژورنال اسنادی را به دست آورده است که نشان می دهد کارمندان اپل اجازه استفاده از ChatGPT را ندارند. اپل گفت که نباید از ابزار باشد هوش مصنوعی مولد برای کار استفاده می شود.

اپل نگران است که ابزارهای هوش مصنوعی اطلاعات محرمانه شرکت را از کارمندان جمع آوری کنند. علاوه بر ChatGPT، اپل همچنین استفاده از Copilot GitHub را که متعلق به مایکروسافت است، ممنوع کرد. Copilot ابزاری است که نوشتن کد خودکار را امکان پذیر می کند.

مایکروسافت همچنین در ChatGPT نقش دارد و بزرگترین سهامدار شرکت سازنده این چت بات، OpenAI است. ChatGPT داده ها را برای توسعه دهندگان خود ارسال می کند تا پلتفرم بتواند در طول زمان بهبود یابد.

یکی از باگ های ChatGPT مدتی پیش به کاربران اجازه داد تا تاریخچه چت سایر کاربران را ببینند. پس از این حادثه امنیتی، OpenAI گزینه ای برای خاموش کردن تاریخچه چت به ChatGPT اضافه کرد. با خاموش کردن سابقه چت، از داده ها برای آموزش ChatGPT استفاده نمی شود.

استفاده از هوش مصنوعی مولد برای نوشتن ایمیل های تجاری یا پرسیدن سوالاتی در مورد مسائل محل کار ممکن است اطلاعات محرمانه اپل را افشا کند. سازنده آیفون رویکرد بسیار سختگیرانه ای برای افشای اطلاعات دارد.

اپل تنها شرکتی نیست که استفاده از هوش مصنوعی را ممنوع کرده است. گزارش‌های تایید نشده می‌گویند که این فهرست شامل Verizon و JPMorgan، Amazon و Samsung است. وال استریت ژورنال می گوید اپل در حال کار بر روی یک مدل اختصاصی هوش مصنوعی است.