اپل از تامین کنندگان خود خواسته است تا برای انتقال خطوط مونتاژ محصول به خارج از چین برنامه ریزی کنند


اپل بسیاری از محصولات اصلی خود را در چین تولید می کند، اما طی سال های گذشته، این شرکت برنامه ریزی های مختلفی برای انتقال بخشی از تولید خود به مناطق دیگر انجام داده است تا بتواند بخشی از محصولات خود را در مناطق دیگر تولید کند و اکنون به نظر می رسد. که غول فناوری مستقر در کوپرتینو فعالیت های خود را برای رسیدن به هدف مذکور افزایش داده است.

طبق گزارش AppleInsider، اپل برنامه های خود را برای انتقال بخشی از تولید خود به خارج از چین تسریع کرده است. ظاهراً این شرکت به تامین کنندگان خود اطلاع داده است که برنامه ریزی فعالانه تری برای مونتاژ محصولات در سایر کشورهای آسیایی به ویژه هند و ویتنام داشته باشند.

با توجه به قرنطینه های ناشی از سیاست های دولت چین در مورد احیای مجدد کووید-19 و همچنین شورش هایی که در کارخانه آشفته فاکسکان ژنگژو رخ داده است، اپل اکنون نیاز بیشتری به مهاجرت احساس می کند. شایان ذکر است که تاسیسات ژنگژو بزرگترین مونتاژکننده مدل های آیفون پرو اپل است. نیازی به گفتن نیست که غول کوپرتینویی مدتهاست که نیاز به انتقال تامین کنندگان به خارج از چین را احساس کرده است، اما با توجه به تضعیف موقعیت این کشور به عنوان یک مرکز تولیدی در سال های اخیر، که تحت تاثیر جنگ تجاری ایالات متحده نیز قرار گرفته است، اپل تصمیم به نقل مکان گرفته است. تامین کنندگان آن انتقال به سایر نقاط جهان

مقاله مرتبط:

پیش بینی مهاجرت از چین به کشورهای دیگر بسیار دشوار است و به عنوان مثال انتقال تنها 10 درصد از ظرفیت تولید اپل به خارج از چین حدود هشت سال طول می کشد. در حال حاضر، مراکز تولید این شرکت در ویتنام و هند در حال گسترش است، اما موارد بسیار بیشتری وجود دارد که باید برای چنین تغییر بزرگی در نظر گرفته شود.

یکی از عناصر کلیدی در انتقال زنجیره تامین اپل به خارج از چین، معرفی محصول جدید است، فرآیندی که در آن تیم‌های اپل با پیمانکاران برای دنبال کردن یک برنامه کامل تولید برای ساخت نمونه‌های اولیه و نمونه‌های اولیه محصول کار می‌کنند. این فرآیند به دلیل تمرکز زیاد تامین کنندگان و دسترسی به مهندسان متخصص تولید در چین برای اپل آسان است. سازنده آیفون برای انجام همین کار در کشورهای دیگر باید کارهای زیادی انجام دهد. اما برخی منابع مدعی هستند که با کاهش سرعت استخدام و ثبت رکورد در اقتصاد جهانی، اپل برای انتقال فرآیند مذکور به کشورهای جدید با چالش های زیادی مواجه خواهد شد.

هدف بلند مدت اپل این است که 40 تا 45 درصد از آیفون های خود را در هند تولید کند. در عین حال انتظار داریم ویتنام بیشتر به عنوان تامین کننده دیگر محصولات این شرکت از جمله ایرپاد، اپل واچ و مدل های مختلف مک بوک مورد توجه قرار گیرد.