اپل احتمالا ضخامت صفحه نمایش آیفون 15 پرو را کاهش خواهد داد


حدود 6 ماه تا معرفی نسل بعدی آیفون باقی مانده است، اما شایعات و گزارش های زیادی درباره این محصول منتشر شده است. حالا گفته می شود نمایشگر آیفون 15 پرو از طراحی جدیدی بهره می برد و حاشیه های آن نسبت به آیفون 14 پرو باریک تر خواهد بود.

یک افشاگر به نام ShrimpApplePro که پیش از این گزارش هایی در مورد طراحی جدید احتمالی سری آیفون 15 پرو منتشر کرده بود، می گوید منابع خبری وی استفاده از طراحی جدید در نمایشگر گوشی مذکور را تایید کرده اند. علاوه بر این، برخی منابع دیگر نیز با این شایعه موافق هستند و اعلام کرده اند که حاشیه های نسل بعدی آیفون های رده بالای اپل کمتر خواهد شد.

طبق گفته 9to5Mac، آیفون های بعدی اپل از نظر ابعاد صفحه نمایش مشابه سری آیفون 14 خواهند بود، به این معنی که آیفون 15 و پرو استاندارد دارای صفحه نمایش 6.1 اینچی و آیفون 15 پلاس و پرو مکس دارای یک صفحه نمایش خواهند بود. صفحه نمایش 6.7 اینچی. با این حال، کاهش ضخامت حاشیه صفحه نمایش تنها برای مدل های پرو نسل بعدی گوشی های هوشمند اپل در نظر گرفته شده است. در برخی گزارش های قبلی نیز اشاره شده بود که نمایشگر مدل های آیفون 15 پرو مانند اپل واچ منحنی خواهد بود.

البته هیچ یک از منابع خبری اطلاعات مربوط به صفحه نمایش خمیده نسخه آیفون 15 پرو را تایید نکرده اند و دلیل این امر به گفته ShrimpApplePro این است که محصول مذکور در حال حاضر در مراحل اولیه تولید قرار دارد و به همین دلیل نیست. جزئیات زیادی در دسترس است. علاوه بر این، گفته می شود که آیفون 15 پرو طراحی زیبایی خواهد داشت و از قاب تیتانیومی بهره خواهد برد.

اضافه شدن Dynamic Island به مدل های استاندارد آیفون 15

در حالی که طبق گزارش های متعدد، بیشترین تغییرات روی مدل های آیفون 15 پرو اعمال خواهد شد، انتظار داریم مدل های استاندارد این محصول نیز آپدیت های جذابی دریافت کنند. به عنوان مثال، طبق برخی شایعات، آیفون 15 و آیفون 15 پلاس با ویژگی Dynamic Island مشابه آیفون 14 پرو عرضه خواهند شد. علاوه بر این، اپل در حال کار بر روی نمایشگرهایی با روشنایی بالاتر برای آیفون های جدید است.

آیفون 14 پلاس در مقایسه با سایر مدل های این گوشی، فروش بسیار کمتری نسبت به انتظارات اپل را تجربه کرده است. تحلیلگران می گویند این دستگاه کمتر از پنج درصد از کل محموله های آیفون 14 را به خود اختصاص داده است. با این حال، اپل همچنان قصد دارد آیفون 15 پلاس را معرفی کند. با در نظر گرفتن تمام شایعات و گزارش های قبلی در مورد بهبود نسل بعدی مدل های غیر پرو آیفون، شاید آیفون 15 پلاس بتواند خریداران بیشتری را جذب کند.